KYOCERA uvedena mezi stovkou nejudržitelněji řízených společností na světě

KYOCERA uvedena mezi stovkou nejudržitelněji řízených společností na světě

Wall Street Journal uvedl společnost Kyocera na svém seznamu „100 nejudržitelněji řízených společností na světě“. K vytvoření tohoto žebříčku museli analytici vyhodnotit metriky udržitelnosti ve více než 5500 veřejně obchodovaných firmách.

Mezi jejich hlavní oblasti šetření patřily:

+ Obchodní model a inovace

+ Externí sociální a produktové otázky

+ Otázky týkající se zaměstnanců a pracovišť

+ Snahy o ochranu životního prostředí a řízení environmentálních rizik

Iniciativy společnosti Kyocera zaměřené na udržitelnost odrážejí filozofii jejího zakladatele Dr. Kazua Inamoriho, který před odchodem do důchodu v roce 1997 jako emeritní předseda představenstva společností Kyocera a KDDI získal ocenění „nejefektivnější manažer Japonska“ ve dvou průzkumech časopisu Nikkei Business.

Počínaje rokem 2010 působil Dr. Inamori po dobu tří let jako neplacený dobrovolník, který dovedl společnost Japan Airlines k úspěšnému obratu.  V průzkumu mezi vedoucími pracovníky společnosti Sanno Institute of Management se díky tomu stal v 80 letech „japonským nejúčinnějším korporátním prezidentem“. V roce 2019 byl zakladatel společnosti Kyocera ve Spojeném království povýšen Jejím Veličenstvem královnou Alžbětou II. do rytířského stavu.

Kyocera Document Solutions Europe kromě své respektované řady tiskáren a multifunkčních zařízení disponuje renomovanými odborníky na IT řešení a software, kteří jsou na toto prestižní uznání patřičně hrdí. Silnou stránkou společnosti Kyocera je ochrana životního prostředí, která je mottem i závazkem společnosti „dělat správné věci jako lidská bytost“. Ocenění a uznání získaná průběžně od průmyslových analytiků, jako je BLI, je dalším důkazem toho, že společnost Kyocera je seriózním partnerem při zajišťování specializovaných prémiových služeb a nabídek produktů svým zákazníkům. V této zrychlené digitální době tak pomáhá zákazníkům k lepšímu podnikání jak v současnosti, tak i v dalším období.

Předplatitelé digitálního vydání Wall Street Journal si mohou přečíst celý článek  a kompletní hodnocení online.