ARBES přináší specializované brokerage řešení na nejmodernější platformy současnosti

ArbesSpolečnost ARBES Technologies, přední český dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, uvádí na trh specializované řešení mBrokerage. Na platformách iPhone/iPad, Android a Blackberry přináší výjimečnou aplikaci, která umožní bankám a obchodníkům s cennými papíry nabídnout nový kanál pro obchodování na kapitálových trzích.

Uvedením aplikace ARBES mBrokerage navazuje ARBES na své dlouhodobé zkušenosti s vývojem specializovaných řešení pro brokerage, cenné papíry a investiční fondy. ARBES mBrokerage umožní obchodníkům připravit nabídku brokerage služeb na míru konkrétním klientům, kterým zároveň poskytne možnost obchodovat na mobilních zařízeních typu smartphone a tablet. Jedná se tedy o plnohodnotný kanál pro obchodování s cennými papíry samostatně obchodujících klientů, jako tomu je i u řešení pro internetové obchodování ARBES eBrokerage.

Implementací řešení mBrokerage mohou obchodníci dosáhnout několikanásobně vyšší aktivity průměrně investujících klientů a zároveň si zajistit obrovský nárůst nových klientů a obratu pokynů a transakcí. Stejně tak mohou intenzivně obchodujícím klientům poskytnout nový kanál pro obchodování a v neposlední řadě získat cenný centrální marketingový kanál pro poskytování investičních tipů a rad. Řešení ARBES mBrokerage umožňuje také implementaci investiční hry pro neklienty banky či brokerage společnosti, což umožní uživatelům aplikace přitáhnout k investování i nezkušené investory.

„Bankám a obchodníkům s cennými papíry nová aplikace umožňuje prostřednictvím bezpečného rozhraní poskytovat informace o produktech a transakcích nebo přijímat instrukce k provedení plateb,“ uvedl Tomáš Denemark, ředitel divize finančních systémů, ARBES Technologies. „Další výhodou je možnost využít rychle rostoucí penetrace chytrých mobilních telefonů a tabletů, stejně jako zvýšené aktivity jejich uživatelů.“

ARBES mBrokkerage je plnohodnotný framework, který bance či obchodníkům s cennými papíry dovolí postavit aplikaci zcela nezávisle na jiných implementacích. Klienti získají originální a inovativní funkčnosti a konkurenční výhodu oproti ostatním účastníkům trhu. V oblastech, ve kterých jsou naopak společné prvky vývoje žádoucí, přináší ARBES převratný koncept rozložení nákladů vývoje univerzální části platformy mezi všechny uživatele řešení.

V současnosti řešení ARBES pro brokerage nebo investiční podporu využívají například společnosti Atlantik, J&T Banka, Pioneer Investment Group, Unicredit a mnoho dalších významných klientů.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.