Bezplatné ověření bonity zákazníků v Byznys ERP

logo-jkr-webSpolečnost J.K.R., dodavatel podnikových informačních systémů Byznys ERP, navázala spolupráci s firmou Credit Check specializující se na sběr a hodnocení informací o bonitě českých podniků.

„Abychom svým zákazníkům přinesli konkurenční výhodu a podpořili je v jejich podnikání, zahájili jsme spolupráci se společností Credit Check, která nabízí bezplatnou možnost včasného otestování bonity obchodního partnera prostřednictvím nové webové služby Creditcheck. Tato služba umožňuje předcházet řadě rizikových situací, mezi které patří například neplacení závazků, druhotná platební neschopnost, nadměrné úvěrování odběratelů, problémy s hotovostí či vymáhání pohledávek a s tím spojené další náklady,“ uvedl Jiří Rákosník, obchodní ředitel společnosti J.K.R.

Systém Creditcheck analyzuje creditrisk data z mnoha zdrojů – ze zdravotních pojišťoven, katastru nemovitostí, insolvenčního rejstříku či obchodního rejstříku. Navíc hodnotní ještě dalších cca 10 informačních zdrojů, jako například dluhy u zdravotních pojišťoven, exekuce nebo zástavy nemovitostí a obchodních podílů, přičemž do výsledku hodnocení jsou zahrnuty informace týkající se kondice mateřských i dceřiných firem. Výsledkem hodnocení je takzvaný Creditcheck semafor signalizující stav dané společnosti. Samotný způsob hodnocení kredibility firem pak funguje na obdobném principu, jakým vyhodnocují rizikovost svých klientů bankovní domy při poskytování úvěru.

„V rámci uvedené spolupráce jsme Creditcheck integrovali přímo do systému Byznys ERP. V případě zájmu o hodnocení partnerů systémem Creditcheck tak uživateli stačí pouze v Systémovém nastavení Byznys ERP přednastavit hodnotu pro získávání informací o důvěryhodnosti partnera na hodnotu Creditcheck. V případě zakládání faktury pro organizaci s negativním hodnocením je uživatel okamžitě informován výstražným upozorněním. Záleží pak jen na pravidlech každé společnosti, zda dojde k vystavení faktury a riziku nesplacení či vyžádání platby v hotovosti,“ řekl Jiří Rákosník.

„Systém Creditcheck přináší široké veřejnosti jednoduchou službu, která je založena na způsobech posuzování kreditního rizika firemních zákazníků ve finančních institucích. Kromě sloučení dat z většiny dostupných databází (dnes celkově 10 databází s denní aktualizací statisíců položek) poskytuje i jejich inteligentní vyhodnocení v podobě 185 analytických pravidel. Ty posuzují každou firmu ve více dimenzích – kromě aktuální situace firmy samotné sledují bonitu mateřských a dceřiných firem, statutárních zástupců a hodnotí i historická data,“ uvedl Pavel Macek, jednatel společnosti Credit Check.

Díky Creditchecku je přitom možné uspořit hned třikrát. Poprvé při získání základního hodnocení, které je pro všechny uživatele systému Byznys ERP zdarma. Podruhé v případě potřeby detailního hodnocení, které je dostupné za paušál 990 Kč měsíčně, což je na spodní hranici cen konkurenčních služeb. A potřetí při reakci na aktuální rizikovost daného obchodního partnera, čímž se lze vyvarovat nezaplaceným pohledávkám.

Vyprodeje Euronics

Vyprodeje Euronics

O společnosti Credit Check
Společnost Credit Check se specializuje na sběr a hodnocení informací o bonitě českých firem. Sbírá data z relevantních informačních zdrojů (z insolvenčního rejstříku, dlužnické databáze, katastru nemovitostí atd.). Tato data analyzuje pomocí až 185 kontrol, které v datech odhalují potenciálně rizikové faktory pro bonitu firmy. Díky tomu je schopna každou českou firmu označit zeleným, oranžovým nebo červeným semaforem a nabídnout toto hodnocení svým zákazníkům. Více informací získáte na www.creditcheck.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu.