Byznys ERP zlepšuje přehled o zakázkách ve firmě Almea

logo-jkr-webSpolečnost Almea, zabývající se štěpkováním biomasy, lesního klestu, kmenů a krajin, se rozhodla nahradit stávající informační řešení systémem Byznys ERP od J.K.R., který dokáže komplexně zastřešit klíčové firemní procesy a lépe podpořit fungování celého podniku.

Jedním z hlavních požadavků společnosti Almea bylo zefektivnění evidence zakázek (sledování nákladů a výnosů) a lepší přehled nad stavem jednotlivých pohybů materiálu v lese u konkrétní zakázky. Konzultanti J.K.R. proto nastavili systém Byznys ERP tak, aby po vytvoření zakázky došlo k okamžitému provázání na skladové operace a faktury, což uživatelům usnadnilo sledování stavu zakázky napříč celým informačním systémem.

Velký důraz byl kladen také na možnost sledovat v rámci konkrétní zakázky nakoupené, vyrobené a prodané množství materiálu, a to v různých měrných jednotkách vzhledem ke speciální povaze materiálu. Dalším důležitým bodem implementace bylo zajištění sledování cest jednotlivých řidičů a zpětná vazba na dodací listy s následným dotažením jednotlivých jízd do přijaté faktury, kde jsou jednotlivé jízdy rozloženy na konkrétní zakázky.

Mezi hlavní přínosy zavedení systému Byznys ERP ve společnosti Almea patří zejména přesné a detailní výkaznictví o expedici a zakázkách dle libovolných kritérií, zjednodušení a zvýšení provázanosti operací v oblasti zakázek, skladování, expedice a fakturace, dále podrobné řešení personalistiky, možnost infomovat online vedení společnosti i jednotlivé řídící pracovníky o stavu důležitých provozních oblastí, včetně stavu zakázky, a v neposlední řadě také uživatelská otevřenost systému zajištěná tzv. prvky uživatelské volnosti.

O společnosti Almea
Společnost Almea působí na českém trhu od roku 2005. Hlavní náplní její činnosti jsou práce v oblasti štěpkování lesního klestu, krajin, celých kmenů a biomasy z probírek a prořezávek. Více informací naleznete na www.almea-biomasa.cz.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes působí po celé ČR a na Slovensku. S obratem přes 100 milionů korun a s více než stovkou zaměstnanců patří mezi největší ryze české softwarové firmy v České republice. Více informací naleznete na www.jkr.eu.

O systémech Byznys ERP
Podnikové informační systémy Byznys ERP mají za sebou v České republice a na Slovensku více než 1 500 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.byznys.eu.