BYZNYS podporuje obchodování společnosti Darte

Ke kompletnímu zastřešení klíčových firemních procesů si společnost Darte, specializující se na dodávky stavebních materiálů, vybrala podnikový informační systém třídy BYZNYS od společnosti J.K.R., která je předním producentem ERP řešení pro střední a větší organizace.

Společnost Darte se již v průběhu roku 2008 rozhodla vzhledem k neustále rostoucím požadavkům na řízení podniku nahradit stávající ekonomický systém novým robustním ERP řešením.

Hlavními důvody pro výběr informačního systému třídy BYZNYS se pak staly zejména úzká provázanost jednotlivých modulů, propracovaná účetní likvidace a zamezení neoprávněných oprav účetních dokladů. Pro nový systém rovněž hovořilo přizpůsobení celého řešení představám uživatele a jeho stabilita bez ohledu na velikost zpracovávané datové základny.

Se samotnou implementací se začalo v lednu 2009 převodem dat z původního systému do ERP třídy BYZNYS. Před zahájením ostrého provozu došlo ke konečnému nastavení a k určení řad dokladů a přístupových práv. Poté probíhal rutinní provoz pod dohledem konzultantů společnosti J.K.R., v jehož průběhu byly nadefinovány uživatelské formuláře.

Mezi největší přínosy nového řešení pro společnost Darte patří především centralizace dat do jednoho systému, online zpracování dokladů, možnost exportu dat do MS Excel, Word a Outlook, propracování evidence obchodního případu a zakázky, a výrazné zvýšení bezpečnosti dat v prostředí SQL. „Jednoznačným přínosem je rovněž instalace slevového systému, který je speciálně vytvořený pro společnosti se zaměřením na prodej stavebního materiálu. Řešení umožňuje uživateli zadávání více slev s různými kritérii pro jeden druh sortimentu,“ doplňuje Milan Ježek, konzultant společnosti J.K.R.

O společnosti Darte

Společnost Darte byla založena roku 1993 a od svého počátku se specializuje na dodávky stavebních materiálů a příslušenství pro oblast technických, chladových a akustických stavebních izolací. Od roku 2006 má v nabídce také obklady, dlažby, keramiku a sanitární vybavení.

O společnosti J.K.R.

Společnost J.K.R. je s produkty řady Byznys předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze, Plzni a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.

Informační systémy třídy Byznys využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press.