Co ukáže OKI na veletrhu Reklama Polygraf 2018?

Velkoformátové ekosolventní tiskárny OKI ColorPainter, kalibrované LED grafické tiskárny až do formátu SRA3+ a řešení pro malonákladový digitální potisk obálek představí na veletrhu Reklama Polygraf 2018 v Praze společnost OKI.

Dominantou expozice OKI budou ekosolventní velkoformátové tiskárny ColorPainter pro signmaking. OKI spatřuje v oblasti polygrafických zařízení s vysokou přidanou hodnotou významný růstový potenciál a důležitý obchodní segment.

Flexibilní velkoformátové tiskárny OKI ColorPainter E-64s používají 6 ekosolventních inkoustů SX s vysokou viskozitou, odolností a nízkých zápachem. Inkousty SX jsou vhodné pro vnitřní i venkovní aplikace a poskytují silný jas, zejména při prosvětlení. Model je vhodný pro tisk fotografií na lesklé i matné materiály a obrazů na plátno, dále pro tisk tapet, podlahové grafiky, malonákladový tisk samolepek a etiket, potisk samolepicích polepů na auto a pro potisk backlit médií.

Dalším vystaveným modelem bude OKI ColorPainter M-64s 7C s oceněním BLI 2018, u níž odborníci z Buyers Laboratory po měsících testů vyzdvihli především produktivitu a věrnost reprodukce.

Model OKI ColorPainter H3-104s, který také používá SX inkousty a umožňuje pracovat s materiálem do šíře až 2,63 m s rozsahem využitím od plakátů až po polepy vozidel.
Kombinuje vysokou kvalitu tisku pro vnitřní využití s odolností nutnou pro venkovní instalace, například roll-up s rozměry 260×100 cm potiskne za méně než tři minuty.

Portfolio kalibrovaných grafických tiskáren OKI určených pro malonákladový kalibrovaný tisk budou na veletrhu reprezentovat modely OKI Pro9541 a OKI Pro9542, které kromě škály CMYK umožňují tisk doplňkovou pátou barvou (bílá nebo čirá lesklá). Konkrétně OKI Pro9542 je unikátní a umožňuje plnobarevný tisk s podkladem bílé na jeden průjezd. Je vhodná pro tisk na tmavé papíry, průhledné folie, obtiskové papíry a samolepicí materiály.

Dalším modelem bude OKI Pro8432WT, což je A3 LED tiskárna s bílým tonerem, která nabízí nové možnosti při tvorbě konceptů, grafických návrhů a propagačních předmětů. Vytiskne vysoce kvalitní grafiku a texty v jednolité bílé spolu s dalšími barvami na transferové materiály, případně tisk bílou barvou na průhlednou fólii nebo na samolepicí materiály.

Premiérově bude k vidění obálkový systém OKI Envelope Print System, který rozšiřuje možnosti řady LED grafických tiskáren OKI Pro9000 o malonákladový tisk obálek s personalizovanými daty. Snadno se nastavuje a obsahuje fixační jednotku omezující zvlnění obálek. Tiskne nejširší rozsah velikostí obálek (od 64×89 mm až po 330×382 mm) při vysoké rychlosti až 500 DL obálek za méně než 12 minut. Umožňuje zpracovávat variabilní tisková data, tedy například na každou obálku tisknout jinou adresu, informace i grafiku. Nový doplněk pro grafické tiskárny OKI Pro9 umožňuje grafickým studiím a firmám využít potenciál, který nabízí direct marketing v podobě tisku obálek, pozvánek a dalších vysoce kvalitních tisků určených pro poštovní rozesílku. V závislosti na konkrétním modelu je kromě CMYK možné tisknout také bílou barvou na tmavé obálky či parciálním lakem.

Mezinárodní veletrh Reklama Polygraf 2018 se uskuteční 29. – 31. května v areálu PVA Expo v Praze Letňanech. Velká expozice OKI bude k vidění v hale 4.