Dopřejte ocelovým nožům keramickou ostrost

JanusPověstnou ostrost keramických nožů mohou nyní získat i nože ocelové. Japonská společnost KYOCERA, přední světový producent keramických nožů z ušlechtilé high-tech keramiky, představila brousky na ocelové nože, které oceli propůjčí nebývalé vlastnosti.

Keramické nože, škrabky či struhadla si v průběhu několika málo let takřka opanovaly české kuchyně. Není se co divit, jejich unikátní vlastnosti, k nimž patří především mimořádná ostrost, dlouhá životnost či uchování potřebných vitamínů a enzymů v potravinách, oceňují každodenně miliony lidí po celém světě.
Nyní si nebývalé ostrosti mohou užít i majitelé ocelových nožů. Společnost KYOCERA vyvinula speciální keramické brousky, které ocelové čepele nabrousí na vysokou ostrost. Výhodou je i to, že ocelové ostří broušení keramickým brouskem nijak nezdeformuje, jak se často stává při použití konvenčního kovového brousku, a čepele zůstanou ostré i po mnoho měsíců každodenního užívání. Navíc jsou brusné kameny postaveny tak, že nabroušení ocelového nože keramickým brouskem KYOCERA zvládne i začátečník.

Vedle brousků dodává společnost KYOCERA i keramické ocílky, s jejichž pomocí je možno brousit nejenom nože a škrabky, ale i nůžky, sekyrky a další ocelové nástroje. Ocílky mají vedle hrubého ostří na broušení i ostří jemnější, které slouží k vybrušování jemnějších partií čepelí. Ocílky jsou vyráběny ve dvou velikostech – s délkou ostří 15 a 23 cm a jsou oblíbeny díky snadnému a univerzálnímu použití.

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA na českém trhu je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

Brousek web

Brousek 4 web

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti KYOCERA
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.