Kasa.cz: Čas svěžích salátů, šťáv a grilování je tady – začalo léto

A je to tady! Teplé, slunečné počasí a s ním také období grilování, čerstvých salátů, zdravých šťáv a dokonce i zdravého fritování. Tohle všechno můžete absolvovat v naprosté pohodě, pokud si pořídíte kuchyňské spotřebiče z internetového obchodu Kasa.cz.

Lidé se často mylně domnívají, že přístroje na zpracování ovoce a zeleniny, jakou jsou mixéry, odšťavňovače nebo citrusovače, jsou sice příjemným doplňkem kuchyně, ale je velmi pracné je obsluhovat a čistit. To je však velký omyl a pohled zpátky do minulosti. Alespoň v případě doporučovaných výrobků z nabídky internetového obchodu Kasa.cz.

Například designový strouhací mixér Moulinex DJ756G35 Fresh express je naprosto všestranný přístroj, který zvládne nejen strouhání, ale i krouhání a krájení – ovoce, zeleniny, a třeba i tvrdého sýru. Jeho použití je velmi snadné stejně jako údržba, navíc se díky malým rozměrům vejde do každé kuchyně. A ještě drobnost – vypadá opravdu hezky, takže je vlastně také vhodným kuchyňským doplňkem.

Odšťavňovačů je na českém trhu celá řada. Ne každý má však vlastnosti jako odšťavňovač značky Zelmer. Díky jedinečnému šnekovému systému SES (Slow Extraction System) získáte z tohoto přístroje až o 15 procent více šťávy než klasickým odšťavňováním. Díky tomu zůstává ve šťávě daleko více živin, vlákniny a v neposlední řadě i vitamínů. Nemluvě o tom, že žádné ovoce ani zeleninu nemusíte loupat a nízké otáčky zajistí nejen důkladné lisování šťávy, ale také tichý chod přístroje.

Variantou kvalitního, avšak levnějšího odšťavňovače může být Philips HR 1851. Klasický přístroj se dvěma rychlostmi nastavení pro měkkou a tvrdou zeleninu i ovoce, u kterého oceníte například velký litrový odnímatelný zásobník na dřeň pro více šťávy najednou.

A pokud si toužíte na začátku krásného letního dne pouze vymačkat pomeranč nebo grep, či si udělat vodu s citrónovou šťávou, bez váhání sáhněte po přístroji Goddess JUI 151SS Metalic line 2v1. Získáte tak odšťavňovač i citrusovač v jednom.

„Na prodeji našich odšťavňovačů a speciálních mixéru je vidět, že zákazníci daleko více dbají o své zdraví a řeší přísun vitamínů, a to i během léta. Poté, co si s námi počasí trochu zahrávalo a díky výkyvům teplot přibylo nachlazení, se počet prodaných výrobků tohoto typu dokonce několikanásobně zvýšil,“ konstatuje Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz.

Touha po zdraví a zdravém životním stylu souvisí také se zvýšeným prodejem kuchyňské elektronické váhy Gallet BAC 103. Vždyť kdo by v dnešní době nechtěl mít doma váhu s výpočtem nutričních hodnot! Nemusíte už nic hledat v tabulkách či knihách, tahle chytrá váha za vás vypočítá kalorie, sůl, bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu i cholesterol u 935 potravin.

Například i u ovoce, které – pokud si ho chcete uchovat i na zimu – můžete usušit v sušičce ETA 0301 90000 Karina. Po sušeném ovoci sáhne každý rád – děti i nečekané návštěvy. Navíc v této sušičce je příprava velmi jednoduchá, ovoce i zelenina si zachovají svou vůni a chuť.

S počátkem léta souvisí i začátek grilovací sezóny. Jak vyplývá z posledních průzkumů, Češi si v grilování přímo libují a počet těch, kteří si pořizují grily, stoupá geometrickou řadou. Protože však Češi také mnohem více řeší své zdraví, z mnoha grilů na trhu vybírají velmi pečlivě a často volí grilovací rošty s antiadhezní povrchovou úpravou, které jsou určeny i pro grilování bez tuku. Velký zájem je také o deskový gril, který je možné využívat díky malým rozměrům i při posezení s přáteli doma, přímo na jídelním stole. V prvním i druhém případě jde o jedny z nejprodávanějších grilů na Kasa.cz, což je velký rozdíl oproti předchozímu období, kterému vévodily grily na dřevěné uhlí.

Pokud si pod pojmem „fritéza“ ještě stále někdo představuje přepálený tuk a nelibou vůni, je hodně pozadu. Alespoň pokud jde o výrobky nabízené na Kasa.cz. Za všechny budiž příkladem fritéza Tefal FZ 700038 ActiFry, která je hlavním produktem konceptu Zdravě a chutně. Lze v ní připravovat vše počínaje hranolky (na 1 kg hranolků jedna lžíce oleje) přes maso a zeleninu až po omáčky. Zkrátka, pro ty, kteří mají rádi smažené a dosud si ho ze zdravotních důvodů odříkali, je to ideální varianta.

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 11 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.