Kasa.cz: online zájezdy překonaly očekávání

Přední český internetový prodejce Kasa.cz zahájil letos v létě spolupráci s portálem Dovolená.cz a spustil online prodej zájezdů do celého světa. Výsledek překonal očekávání – zákazníci hned v prvním měsíci zakoupili zájezdy za 3,5 milionu korun. Z destinací vedlo Turecko a Řecko a průměrná cena jedné objednávky činila 31 800 Kč.

„Zákazníci oceňují především skutečnost, že na stránkách dovolena.kasa.cz mohou snadno porovnávat nabídky zájezdů německých, rakouských a českých cestovních kanceláří,“ uvedla Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz, a dodala: „Nejčastěji zákazníci nakupovali v pondělí a zajímali se o výhodné last minute nabídky. V 90 % případů šlo o letecké zájezdy, polovina zákazníků volila pobyt s polopenzí a třetina s all inclusive programem.“

Kasa.cz očekává, že zájem zákazníků bude pokračovat i u zimních dovolených, a to nejen do horských oblastí, ale i do exotických destinací, neboť nabídka cenově výhodných zájezdů do Asie, Latinské Ameriky či Afriky, nejčastěji s odlety z Německa či Rakouska, je velmi bohatá.

Dle statistik Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA) absolvovali Češi v roce 2011 celkem 4,25 mil. zahraničních dovolených, z toho bylo 2,09 mil. realizováno formou koupě zájezdu u cestovní kanceláře. Podle online nástroje Consumer Commerce Barometr prostřednictvím internetu zakoupilo zájezd v minulém roce 52 % Čechů, při průzkumu a hledání informací před nákupem zájezdu se jich na internet spolehlo daleko více – 91 %.

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 11 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.