Kasa.cz: vzestup a pád edukativních hraček

Hra je pro děti jednou z nejefektivnějších forem učení. Přední český internetový obchod Kasa.cz registruje velký vzestup zájmu o edukativní hračky, které podporují dětskou fantazii a zvídavost a rozvíjejí zručnost i schopnost spolupráce. Meziročně se jich prodalo o celých 20 % více. Zákazníky rovněž potěší zpráva, že ceny tohoto sortimentu letos lehce klesají.

Ideální cestou, jak naučit děti správně reagovat na nejrůznější životní situace, nenásilně jim vštípit zásady slušného chování či podpořit jejich komunikační schopnosti, je společná hra.

Rodiče si s dětmi mohou například zahrát na obchod, a pomoci tak svým potomkům pochopit, k čemu slouží peníze a proč není možné koupit všechna ta autíčka nabízená v hračkářstvích. Anebo mohou společně vykoupat panenky a přitom probrat, jak důležité jsou pro zdraví i krásu sprcha nebo zubní kartáček. Za pomoci vhodně zvolených hraček je možné svým dětem pomoci rozvíjet i celé spektrum motorických dovedností. Jednou z jejich předností je přitom také to, že hra s nimi děti baví i bez asistence dospělého.

Hračky, které poskytují vedle zábavy i něco navíc, je možné dopřát dětem v každém věku – od kojenců až po malé školáky. „Nezapomeňte ale při nákupu vždy zkontrolovat, pro jak staré děti je hračka vhodná. Některé kreativní hračky obsahují malé části, které starším dětem pomáhají například rozvíjet motorické zručnosti, ale ty mladší by mohly ohrozit,” upozorňuje Jitka Součková, marketingový ředitelka Kasa.cz, a dodává: „Údaj o věkové kategorii najdete vždy na obalu, v případě internetového nákupu pak musí být uvedený v popisu nabízeného zboží.“

V případě nejmladších dětí je vhodné vybírat bezpečné hračky, které je seznámí s novými podněty: s pestrými kombinacemi tvarů, barev, materiálů či zvuků. Čím je dítě starší, tím více mohou hračky představovat výzvu pro jeho vědomosti, logické myšlení a kreativitu. Jaké jsou nejprodávanější hračky na Kasa.cz a jaké jsou jejich přednosti či nevýhody?

1/ Vysavač Dusty Hasbro Playskool

Doporučený věk: od 2 let
Cena: 957 Kč

Milá interaktivní hračka pro všechny malé pomocníky v domácnosti. Děti si hračky, včetně autíček a přístrojů, často představují jako živé bytosti. Proč by tomu nemohlo být stejně i v případě domácích spotřebičů?
Žlutý vysavač Dusty je kamarád, který s dítětem komunikuje a přispívá k jeho kladnému vztahu k domácím pracím.

+ 25 humorných frází a zvuků
+ mrkající oči
+ realistická hra na vysávání díky točící se nádržce
– vyšší cena

http://www.kasa.cz/pro-deti-zabava/koupit/1544803/hasbro/vysavac-dusty-hasbro-playskool-slovenska-verze/

2/ Společenská hra Hasbro Operace

Doporučený věk: od 6 let
Cena: 450 Kč

Celosvětově oblíbená hra, v níž děti „operují“ postavičku Sama. Pinzetou ze Samova těla odstraňují různé předměty a ošetřují orgány, nesmějí se však přitom dotknout vnitřních stěn těla. Pokud k tomu dojde, Samovi se rozsvítí nos a postěžuje si.

+ rozvoj motorických schopností
+ rozvoj vědomostí o lidském těle
+ dítě si může hrát samo anebo společně s až třemi dalšími hráči
– drobné časti, které se rády ztrácejí

http://www.kasa.cz/pro-deti-zabava/koupit/1338599/hasbro/operace-hasbro/

3/ Elektrická stavebnice Boffin 300 case (kufříková verze)
Doporučený věk: od 8 let
Cena: 997 Kč

Elektronická stavebnice v kufříku Boffin nabízí možnost sestavit celou řadu funkčních a atraktivních přístrojů, od ventilátoru až po detektor lži či detektor pohybu. Je potřebné myslet na to, že s takovou hračkou si dítě nezačne hrát ihned samo. Až úspěšně dokončený společný projekt vzbudí u dítěte zájem o ty další. Skvělá příležitost pro otce!

+ 60 dílů v kompaktním kufříku
+ atraktivní možnosti: detektor lži, měřič tlaku, rádio, trombón a dalších více než 300 projektů
+ rozvoj technických vědomostí dítěte
– alespoň zpočátku potřebná asistence rodičů

http://www.kasa.cz/pro-deti-zabava/koupit/1298822/boffin/el-stavebnice-boffin-300-case-kufrikova-verze/

4/ Tabulka na kreslení GLODOODLE DISNEY Toy Story

Doporučený věk: od 3 let
Cena: 862 Kč

Skutečně kouzelná tabulka na kreslení, která se od ostatních liší tím, že nakreslený obrázek svítí. Dítě si může malovat světelným perem či prstem, měnit barvu obrázku, malovat podle předlohy či využít 3D efekt. Nezapomeňte však dítěti občas dát i papír a barvičky, chcete přece nějaké originály na stěnu.

+ originální malování světlem
+ výběr ze tří barev malování, možnost vložit předlohu pod průhlednou obrazovku
+ 3D brýle coby součást balení
+ jediným tlačítkem můžete obrázek smazat a začít ihned malovat znovu
– potřeba baterií
– nakreslené obrázky nelze uchovat

http://www.kasa.cz/pro-deti-zabava/koupit/1332608/glodoodle/kreslici-tabulka-glodoodle-disney-toy-story/

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 11 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.