KASA.cz: Zahoďte mapu a cestujte bez rizika

Podle nedávno zveřejněného průzkumu Asociace českých cestovních kanceláří a agentur a internetového prodejce zájezdů Invia.cz se letos propadla poptávka po zájezdech o desetinu, u leteckých dovolených až o čtvrtinu. Potvrzují se tak předpovědi z počátku roku, které v souvislosti s hospodářskou krizí odhadovaly růst zájmu o tuzemské dovolené na úkor zahraničních leteckých zájezdů.

Ke slovu se tak dostává cestování automobilem a s tím související nárůst zájmu o GPS navigace. Dle informací internetového prodejce KASA.cz patří k nejprodávanějším typům navigací jednoduché modely, které svou výbavou útočí na co nejnižší ceny. Tyto modely obsahují obvykle jen základní mapy České republiky, případně průjezdové mapy Evropy. Letošní rok patří k nejpopulárnějším modelům GARMIN nüvi 200 EE, jehož mapovýprogram zahrnuje i databázi ubytovacích a stravovacích zařízení a čerpacích stanic poblíž aktuální pozice. Tento model lze v internetovém obchodu KASA.cz zakoupit za 2599 Kč.

Značnou popularitu získávají i navigace s RDS TMC přijímačem, který dokáže informovat o aktuální dopravní situaci, především pak o uzavírkách, nehodách či kolonách. Díky tomu je možné snadno objet všechny rizikové úseky. „U těchto modelů jsme zaznamenali meziroční nárůst o 45 %,“ uvedla Jitka Součková, marketingová manažerka společnosti KASA.cz. „Největší boom však letos vidíme na trhu turistických navigací. V tomto segmentu bez konkurence kralují modely značky GARMIN s předinstalovanou topomapou České republiky,“ dodala. Tyto navigace vedle standardních funkcí určení polohy a navržení trasy dokáží změřit například i tlak či výšku, dále vypočítat rychlost sestupu či výstupu a zobrazit také turisticky zajímavá místa. Sofistikovanější modely podporují například i velmi populární geocaching, neboť obsahují Geocaching.com GPX soubory pro stahování geocaching bodů a detailů. Tímto odpadá nutnost ručního zadávání souřadnic nebo jejich tisk. Jednoduše je možné stáhnout soubory GPX do přístroje a okamžitě začít hledat poklady.
Ceny turistických navigací se pohybují v závislosti na funkcionalitě od 2639 Kč (GARMIN eTrex H) až po 12351 Kč (GARMIN Oregon 300 Europe).

Vedle standardních GPS navigací se objevují i GPS moduly pro mobilní telefony nebo GPS hodinky, které si v posledních měsících našly široké řady příznivců především mezi sportovci. GPS hodinky dokáží vedle zobrazení času tréninku, tempa či proběhlé nebo projeté vzdálenosti, vypočítat i nejlepší a průměrné tempo a spotřebované kalorie.

Nejprodávanější značkou GPS navigací na KASA.cz je s podílem 46,4 % GARMIN, který následují značky TOMTOM s 35,6 % a DYNAVIX s 5 %. Ceny navigací si za posledních 12 měsíců drží na rozdíl od jiných produktů z portfolia spotřební elektroniky téměř stabilní cenovou hladinu.

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.