Keramické zlato – dříve sen, dnes realita

High -tech keramika a její použití v oblasti kuchyňských potřeb jako jsou nože, škrabky či struhadla již našla své příznivce, kteří nedají dopustit na její vynikající vlastnosti jako je tvrdost, ostrost či zachování potřebných vitamínů v krájené stravě. Nyní přichází japonská společnost Kyocera s takřka revoluční novinkou – vyvinula nový keramický materiál, jehož zbarvení je téměř k nerozeznání od pravého 18karátového zlata. Kyocera se vývoji a výzkumu oblasti high-tech keramiky věnuje již více než padesát let a nové keramické zlato je dalším přírůstkem do rodiny materiálů s unikátními vlastnostmi a širokou škálou použití.

Nové keramické zlato rozšíří portfolio barvené keramiky, která se používá především jako dekorativní materiál pro hodinky, šperky, mobilní telefony a další luxusní doplňky. Jde o materiál, který je až desetkrát tvrdší než zlato, takže je daleko odolnější vůči poškrábání a uchovává si svůj krásný vzhled a povrch delší dobu. Je rovněž velmi lehký – jeho měrná váha je oproti 18karátovému zlatu méně než třetinová. Každého zcela jistě překvapí i nízká cena tohoto materiálu, který je zhruba o 80 % levnější než 18karátové zlato.

Keramické produkty Kyocera jsou vyrobeny z pokročilých high-tech keramických materiálů, jako je oxid hlinitý a oxid zirkoničitý. Právě oxid zirkoničitý je druhým nejtvrdším materiálem na světě, je chemicky inertní a neopotřebovává se. Jeho tvrdost odpovídá 8,2 mohsům na Mohsově stupnici tvrdosti (ocel má 5-6 a diamant 10).

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramickenoze.cz.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.
Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramickenoze.cz.

O společnosti KYOCERA
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.