Kyocera TASKalfa 2550ci – rychlé a úsporné multifunkční zařízení pro náročné prostředí

Multifunkční zařízení Kyocera TASKalfa 2550ci, které na český trh začala dodávat společnosti Janus, výhradní distributor tiskových zařízení Kyocera pro český a slovenský trh, nabízí kvalitní barevný tisk až do formátu A3, vysokou produktivitu, snadné použití a především silnou ochranu dat.

Kyocera TASKalfa 2550ci pro laserový tisk využívá pokročilou technologii HyPAS, která optimalizuje spotřebitelům výkon jejich multifunkčních zařízení. Rozlišení tohoto stroje je 600 x 600 dpi s multibitovým rozšířením až 9 600 x 600 dpi. Novinka tiskne rychlostí 25 černobílých nebo barevných stran A4 za minutu, první barevnou kopii vytiskne do 9,9 sekund (černobílou do 7,2 sec), při tiskových nákladech 0,15 Kč černobíle a 1,04 Kč barevně.

Uživatelé mohou zařízení ovládat intuitivně prostřednictvím velkého barevného dotykového displeje. Ve standardu je u tohoto zařízení duplexní jednotka pro oboustranný tisk a skenování, 50stránkový oboustranný podavač dokumentů a 30stránkový výstupní oddělovač, již v základu je kapacita papírových zásobníků 1 100 listů.

Přístroj disponuje kapacitou až 2 GB RAM a pevným diskem 160 GB, používá procesor IBM PowerPC 750CL na frekvenci 600 MHz. Kyocera TASKalfa 2550ci také podporuje nejnovější bezpečnostní protokoly a standardy jako jsou IPSec, IPv6 a SSL.

Multifunkční zařízení Kyocera TASKalfa 2550ci je vybaveno komponentami s dlouhou životností, které zaručují efektivní a spolehlivý provoz při minimálním dopadu na životní prostředí. Černý zásobník toneru má kapacitu 12 000 stran při 5% pokrytí, barevné tonery mají potom kapacitu 6 000 stran při 20% pokrytí (tj. 5% pokrytí každou barvou). V úsporném režimu zařízení spotřebovává 16 W, při tisku 651 W.

Ochrana firemních dat stejně jako utajení citlivých informací patří k prioritám mnoha společností. Proto je důležité, aby jejich důvěrné údaje, jako jsou například výplatní pásky, finanční nabídky, ceníky či v případě zdravotnických subjektů lékařské záznamy, neskončily v nesprávných rukou. Kyocera Document Solutions proto u svého nového zařízení TASKalfa 2550ci posílila autorizaci uživatelů. Ti jsou vyzvání k zadání svého jména a hesla ještě předtím, než začnou tisknout, kopírovat či skenovat. Samozřejmostí je funkce Mail2me, která uživatelům umožňuje odesílat naskenované dokumenty do e-mailových adres pouhým stisknutím tlačítka. Vícestupňové procesy jsou tedy sloučeny do jedné operace, což zvyšuje produktivitu a efektivitu práce.

O společnosti KYOCERA Document Solutions
KYOCERA Document Solutions je jednou z předních světových společností zaměřených na kancelářská řešení. Její nabídka zahrnuje ECOSYS tiskárny, spolehlivá multifunkční zařízení, vysoce kvalitní spotřební materiál, všeobecné portfolio softwarových řešení a Managed Document Services (MDS). Její zákazníci profitují z nízkých provozních nákladů na vlastnictví stroje a vysoké výkonnosti na jakémkoli pracovišti. Cílem společnosti je pomáhat zákazníkům snížit jejich náklady, minimalizovat negativní dopad na životní prostředí a zároveň zlepšit efektivitu a spolehlivost při běžných firemních procesech. Pro více informací navštivte www.kyoceradocumentsolutions.eu.

KYOCERA Document Solutions je dceřinou společností spol. KYOCERA Corporation, která v roce 2009 oslavila 50. výročí. V roce 2011 dosáhla 604. místa v anketě „Global 2000“ v magazínu Forbes, která zveřejňuje seznam největších světových veřejně obchodujících společností. KYOCERA je hlavním výrobcem high-tech keramiky, elektronických součástek, solárních článků a elektronického kancelářského vybavení. Strategie dlouhodobého rozvoje společnosti KYOCERA je zaměřená na zpracování informací, ochranu životního prostředí a udržení kvalitní úrovně života.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. V roce 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešení a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.