Letní dovolenou Češi stráví s rodinou poznáváním své vlasti

kasa.cz_new_logo_webPodle průzkumu internetového nákupního portálu Kasa.cz mezi zákazníky na internetu a v prodejnách Kasahouse stráví většina Čechů svoji letní dovolenou o délce dvou týdnů s rodinou převážně ve své vlasti, a to buď na chatě či v kempu, kam se dopraví vlastním vozidlem a budou se věnovat poznávání přírody a měst.

Polovina nakupujících na www.kasa.cz bude mít letos v létě dovolenou dlouhou 2 týdny, třetina 1 týden a 15 procent 3 a více týdnů. Dvě třetiny stráví svoji letní dovolenou v ČR, necelá třetina (30 %) v rámci Evropy a 4 % v mimoevropských destinacích. Lidé stráví volno především s rodinou či v páru (78 %), zbytek s partou přátel či individuálně.

Více než polovina lidí (55 %) chce především poznávat přírodu, pětina se chce hlavně koupat v moři, 15 procent poznávat města a desetina sportovat.

Ve „vlastním“, tedy doma, na chatě či u příbuzných prožije letní dovolenou 38 procent respondentů, necelá třetina (30 %) půjde do levných hotelů, pětina do kempů či pod širák a desetina do luxusních hotelů. Dvě třetiny zákazníků se na dovolenou dopraví vlastním automobilem či na motocyklu, 15 procent letecky, 10 procent vlakem či autobusem a 8 procent se bude přepravovat pěšky, na kole či stopem.

V porovnání s loňským rokem klesl počet lidí, kteří na dovolenou pojedou vlastním vozidlem. Naproti tomu stoupl podíl respondentů trávících své volno v hotelu.

„Zjištěním průzkumu odpovídá i aktuální struktura prodejů,“ uvedla Jitka Součková, tisková mluvčí Kasa.cz. „Zákazníci hodně nakupují outdoorové vybavení, přičemž popularitu si i přes rozšíření chytrých telefonů s řadou aplikací stále drží outdoorové navigace a dobře se prodávají i batohy, spacáky a sportovní oblečení,“ dodala.

Průzkumu se v květnu a v červnu 2013 na www.kasa.cz a v prodejnách Kasahouse v Praze, v Brně a v Ostravě zúčastnilo 7 781 respondentů.

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 13 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.