Logica poskytuje BMW kvalitní zabezpečení IT

logica_logo_new_web_finSpolečnost Logica, přední poskytovatel IT služeb a konzultací, implementovala pro BMW Group podnikový systém správy identit a přístupu (IdAS), který je plně integrován do stávajícího IT prostředí automobilky. Nový systém správy identit, který podporuje více než 200 000 uživatelů, centralizuje všechny procesy autorizace a schvalování a ve srovnání s dosud využívaným řešením podstatně zvyšuje efektivitu.

S novým systémem trvá uživatelům pouhé tři hodiny, než získají potřebná oprávnění, uživatelská jména a hesla ke všem systémům, které odpovídají profilu jejich role. Propojení a synchronizace systémů třetích stran, jež zahrnuje výměnu údajů o zaměstnancích, informací o dealerech a smlouvách, podstatně zjednodušuje a zrychluje práci administrátorů IT.

„Místo složité infrastruktury s vysokými náklady na podporu a údržbu nyní BMW používá jednotný systém. Kromě lepšího zabezpečení zjednodušuje IdAS správu interních i externích uživatelů,“ vysvětluje Dr. Andreas Neumann, konzultant managementu a projektový manažer společnosti Logica v Německu. IdAS modeluje tisíce rolí pomocí 15 procesů oprávnění a komplexních závislostí. Díky tomu je nyní správa účtů do značné míry automatizovaný proces. Účty jsou časově omezeny a pokud zaměstnanec opustí společnost, všechny jeho účty jsou centrálně zrušeny. Pomocí nouzové funkce systému lze v případě potřeby přepsat jakákoli jiná oprávnění.

Automobilka BMW spolu se společností Logica a jejími partnery Omada a Microsoft obdržela za projekt IdAS ocenění European Identity Award na letošní konferenci European Identity Conference (EIC) v Mnichově. Ocenění z nejprestižnější evropské akce zaměřené na oblast správy identit a přístupu potvrzuje pověst společnosti Logica jako vynikajícího systémového integrátora pro řešení správy identit.

Další informace jsou k dispozici na webu http://www.logica.de/Manufacturing.

O společnosti Logica
Logica je přední světová společnost poskytující konzultace a IT služby. Zaměstnává 39 000 lidí a k jejím zákazníkům patří největší evropské společnosti. Klientům z celého světa nabízí byznys konzultace, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu. Díky správnému propojení lidí, byznysu a technologií dokáže úspěšně řešit všechny obchodní potřeby svých zákazníků. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.
Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica se umístila na 4. místě v již 7. ročníku soutěže „Best Employers Česká republika 2009“ v kategorii velkých společností. Tato prestižní soutěž sleduje motivovanost zaměstnanců a jejich zájem o dění ve firmě. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, která dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Více informací najdete na: www.logica.cz.