Luxusní kámen ONYX v nabídce Los Kachlos

loskachlos_logo_cerne_web2Legendární Vila Tugendhat a váš domov mohou nyní mít něco společného – efektní interiérový prvek z polodrahokamu.

Společnost Los Kachlos představila českému trhu hit letošního jara – využití luxusního zdobného kamene onyx v interiéru, a to jak ve formě obkladu, tak i v podobě zídky či soliterní stěny.
Onyx je vysoce ceněn již od starověku, kdy byl užíván především k výrobě šperků a liturgických předmětů. Moderní doba přináši moderní způsoby těžby, díky nimž je možné získat i velké hladké plochy tohoto vzácného materiálu, což jej předurčuje k využití v oblasti interiérů a designu. Jeho výjimečné vlastnosti, k nimž patří především průsvitnost a propustnost světla, dokáží vytvořit unikátní a neopakovatelné instalace. Například podsvícení kamene vytvoří tzv. ON/OFF efekt, kdy intenzita světla způsobuje jemné změny struktury. Další možností je instalace proti světlu, jak ji známe ze slavné brněnské vily Tugendhat architekta Ludwiga Miese van der Rohe. V této architektonické památce, zapsané v roce 2001 do listiny UNESCO, onyxová stěna oddělující jídelní a pracovní část přízemí téměř magicky mění barvu ve chvíli, kdy na ni dopadnou paprsky zapadajícího slunce.

Z technického hlediska se jedná o sedimentární kámen, který prošel procesem transformace v důsledku působení tepla. To vede k přeměně, kdy fosilie a zrnka usazeniny mizí a dochází ke krystalizaci. Onyxová naleziště se sice nachází na mnoha místech na světě, jsou však velmi malá a nesnadno vytěžitelná.

Onyx nabízí široké spektrum tónů od hnědé přes medovou, bílou, zelenou až po rudou. Každý blok je unikátní co do intenzity odstínu, žilkování, velikosti zrna a stupně krystalizace. Nejčastější využití nachází jako prosvěcovaný obklad baru, vany či stěny obyvacího pokoje.

Onix_Botafogo_small_web

Onix_Ipanema_small_web

Onix_Lagoa_small_web

O společnosti Los Kachlos
Los Kachlos je od roku 1996 největším českým prodejcem a dovozcem značkových keramických obkladů a dlažeb ze Španělska s působností na domácím, slovenském trhu. V rámci vybavení koupelen nabízí kvalitní značky sanitární keramiky, sprchových koutů, vodovodních baterií a koupelnových doplňků. Dále provádí stavební činnosti spojené s realizací koupelen a na míru vyrábí kuchyně, koupelnový nábytek, skříně a jiný doplňkový sortiment. Více informací na www.loskachlos.cz.