M.B.A. Finance spravuje pohledávky s Byznys ERP

logo-jkr-webSpolečnost M.B.A. Finance, poskytující komplexní servis správy pohledávek, se rozhodla pro vedení ekonomických agend a řízení podnikových procesů zavést v České a Slovenské republice informační systém Byznys ERP od společnosti J.K.R. Projekt realizovala společnost Gosvo, implementační partner J.K.R. pro oblast Moravy a Slovenska.

„Cílem zavedení nového systému bylo především zpřehlednění všech evidencí a sjednocení systémů v České a Slovenské republice. V neposlední řadě také aplikace nástrojů pro podrobné analýzy výsledků a jejich konsolidaci,“ uvedl Bohuslav Kratěna, finanční ředitel M.B.A. Finance. Systém Byznys ERP byl zvolen v rámci výběrového řízení především z důvodu své funkcionality v oblasti ekonomických agend a možnosti jednoduše připravovat úpravy přesně podle potřeb zákazníka.
Po podpisu smlouvy o dílo byla zpracována Předimplementační příprava nasazení systému Byznys ERP, ve které byly upřesněny požadavky firmy na funkčnost a byly navrženy odpovídající úpravy. Po jejím schválení došlo k bezproblémovému nasazení informačního systému a převedení účetních dat z původního ekonomického software. Po zavedení ERP řešení proběhla školení a testování uživatelských úprav v prostředí uživatele. Následovalo zahájení ostrého provozu s dohledem ze strany konzultantů dodavatele, v jehož rámci byla jednotlivým uživatelům poskytnuta podpora při provádění rutinních operací.

„Klíčovým přínosem nasazení systému Byznys ERP bylo propojení s aplikací pro evidenci a správu plateb k pohledávkám. Tímto jsme dosáhli, že zpracování bankovních výpisů, které obsahují i tisíce položek, trvá maximálně jednotky minut oproti dřívějšímu stavu, kdy se informace o platbách do IS dostávaly s odstupem několika dní.“ uvedla Zuzana Zemánková, vedoucí projektu na straně společnosti Gosvo.

O společnosti M.B.A. Finance
Společnost M.B.A. Finance je přední společnost na trhu inkasa pohledávek v České a Slovenské republice. Hlavním předmětem její činnosti je komplexní servis správy pohledávek, který zahrnuje inkaso pohledávek, odkup pohledávek a ekonomické poradenství v oblasti pohledávek. Od roku 2005, kdy M.B.A. finance zahájila působení na českém trhu, spolupracuje s nejvýznamnějšími společnostmi z oblasti telekomunikací, pojišťovnictví, bankovního sektoru a leasingových společností. Disponuje také moderním a profesionálním call centrem.

O společnosti Gosvo
Společnost Gosvo a její dceřiná společnost Gosvo SK jsou distributorem podnikových informačních systémů Byznys ERP pro Moravu a Slovensko, centrála je v Brně, dceřiná společnost sídlí v Trenčíně. Dodávkami a implementací se zabývá od roku 1994. Mezi zákazníky Gosva patří například AZ Klima, Signum, Thermona, Tondach Česká republika a mnoho dalších.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty Byznys ERP předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.
Podnikové informační systémy Byznys ERP využívá v Česku více než 1 250 organizací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Autometal, Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, ELO+, ESO travel, H & H Hotels, Humi Outdoor, Integra Group, Kasalova pila, Lekkerland, Letiště Brno, Marimex, Messenger, Newton Media, Nohel Garden, Ravak, Ryor, Sapho, Veskom či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu nebo www.byznys.eu.