Nejmenší LED barevná tiskárna na světě přichází na český trh

Nejmenší výkonnou barevnou A4 tiskárnu na světě uvádí na český trh společnost OKI. Pracovním skupinám přináší vysoký výkon, spolehlivost a možnost tisku na širokou škálu médií.

Model OKI C650 je určen pro malé kanceláře, pohodlně se vejde i do těch nejmenších prostor, a zároveň rychle tiskne velké objemy dokumentů v profesionální kvalitě. Proto je vhodný pro různá odvětví, jako jsou maloobchod, zdravotnictví, stavebnictví, vzdělávání, hotely či restaurace.

Barevná A4 tiskárna C650 využívá úspornou digitální LED technologii společnosti OKI a poskytuje vysokorychlostní barevný tisk. Poradí si se širokou škálou podkladů, od kancelářských dokumentů až po marketingové a propagační materiály, včetně značení a bannerů.

Zařízení s rozlišením 1 200 × 1 200 DPI tiskne rychlostí 35 stran za minutu na média s gramáží od 60 do 256 g/m² s rozměry od B8 (62 × 88 mm) až po 216 × 1321 mm. První stránka barevně i černobíle je vytištěna již za 6,5 vteřiny. Zařízení je vybaveno automatickým oboustranným tiskem, tzv. duplexem. Nechybí ethernetový port, USB 2.0 a volitelná Wi-Fi 802.11 a/b/g/n. Je podporován tisk z nejrozšířenějších operačních systémů Windows, macOS, OS X, iOS, Android, Chrome OS a Linux.

Inovativní technologie Space Saving, použitá v modelu C650 pro maximální úsporu místa, kromě malých rozměrů 29 x 39,5 x 43 cm také zajišťuje, že všechny provozní i servisní úkony lze provádět z přední strany zařízení, což dále výrazně snižuje potřebu prostoru pro obsluhu. Kvůli údržbě postačí ponechat po stranách zařízení pouhé 2 cm místa. Potřebný provozní prostor tak činí pouhých 49 x 43,5 x 65,4 cm (výška, šířka, hloubka). Vejde se tedy i do nejtěsnějších prostor bez omezení funkčnosti.

Spolehlivost byla při vývoji modelu C650 klíčovým parametrem a využití odolných komponent namísto plastů činí z této tiskárny jednu z nejrobustnějších ve své třídě, což zaručuje dlouhou a bezproblémovou životnost. Hmotnost, včetně spotřebního materiálu, činí 28,2 kg.

Samostatné tonery a válce umožňují maximální využití spotřebního materiálu. Díky tomu je zařízení ideální pro organizace vyžadující velkoobjemový tisk s vysokým barevným pokrytím. Maximální kapacita papíru s přídavnými zásobníky je 1 940 listů, výška sestavy v takovém případě dosahuje 81 cm. Doporučovaný pracovní cyklus je až 8 tisíc stran měsíčně.

V čem je OKI C650 inovativní a jedinečná ukazuje produktové video: https://youtu.be/04RUwgoxPvs

Pro rozšíření tiskárny C650 o kopírování a skenování OKI doporučuje používat aplikaci ABBYY FineScanner. Jedná se o chytrý mobilní skener využívající umělou inteligenci pro skenování papírových dokumentů a pořizování digitálních kopií určených k tisku a ukládání. To tiskárně C650 přidává funkci pro občasné skenování a současně odstraňuje potřebu samostatného stolního skeneru nebo multifunkčního zařízení.

Zákazníci se také mohou přihlásit k odběru služeb centra The Design Hub na bázi softwaru Shoppa, které vyřeší většinu jejich potřeb při tisku i tvorbě návrhů. Tato uživatelsky přívětivá kreativní platforma rozšíří možnosti firem a poskytne jim nástroje k produkci plně přizpůsobené vizuální komunikace a marketingových materiálů v profesionální kvalitě, interně a po pouhých několika kliknutích.

„Prostor je při výběru správné tiskárny pro mnoho firem důležitým faktorem,“ říká Lee Webster, General Manager Product Marketing v OKI Europe. „Nákup malé tiskárny obvykle znamená nutnost kompromisu v oblasti výkonu, produktivity, kvality nebo úspory nákladů. Avšak nový model C650 poskytuje kvalitní tisk, rychlost i spolehlivost a zároveň návratnost investic. Tato malá, ale výkonná a robustní tiskárna najde své místo ve skladu, na výrobní lince, v kompaktním stánku nebo v provozní kanceláři maloobchodu.“