Nejnovější verze produktové řady Epicor iScala získává na dynamice

logo_epicor_webSpolečnost Epicor Software Corporation oznámila, že ERP řešení Epicor iScala 2.3 SR2, uvedené na trh loni na podzim, bylo dodáno již více než 200 zákazníkům v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika). Jedná se tak o dosud nejrychlejší a nejširší nasazení nové verze této sady aplikací pro řízení podnikových procesů.

Nejnovější verze ERP řešení společnosti Epicor nabízí rozšířenou funkčnost, kterou dnešní organizace potřebují, aby dokázaly efektivně využít zotavení a nového růstu trhu. Obsahuje významné nové funkce pro zlepšení podnikání, hardwarovou škálovatelnost s podporou více než miliardy transakcí za rok, sto tisíc různých pravidel vytváření účtů a novou podporu, která dokáže vyvážit levný hardware a umožňuje tak dosáhnout lepší odezvy systému a propustnosti dat. Robustní funkčnost GRC (Governance, Risk, and Compliance) pomáhá minimalizovat riziko finančních sankcí a ztrácet méně času a zdrojů záležitostmi dodržování předpisů. Je také připravena na transakce SEPA (Single Euro Payments Area, jednotná platební oblast eurozóny), což je důležité pro společnosti podnikající v oblasti Evropské unie.

„Poslední verze ERP aplikace Epicor iScala je součástí naší strategie „chránit, rozšiřovat a konvergovat“. Nabízí robustní platformu pro růst byznysu a zároveň snižuje náklady. Pomáhá tak firmám zvládat pravidelné změny lokálních požadavků na podnikatelské subjekty,“ řekl Adam Prince, ředitel produktového marketingu společnosti Epicor. „Například SEPA bude mít v důsledku vliv na každý podnik, který má bankovní vztah v eurozóně. Ovlivní všechny finanční pohyby v eurech, takže každá společnost, která podniká v eurech, bude muset být připravena na nový formát zpráv,“ dodal.

Jakmile bude SEPA plně implementována, bude možné převádět platby v eurech mezi jakýmikoliv účty v rámci zóny SEPA stejně snadno, jako dnes v rámci jednotlivých zemí a bankovních sítí. Společné standardy, rychlejší zúčtování plateb a zjednodušené zpracování pomůže společnostem zlepšit cash flow, snížit náklady a usnadnit přístup na nové trhy.

Další novinkou je nástroj iScala Template Tool, který pomáhá organizacím zjednodušit monitoring dodržování předpisů rychlým vytvářením šablon, které identifikují kritická data včetně bezpečnostních rolí a oprávnění, systémových parametrů, aktivovaných funkcí a firemních dat (např. standardních kódů položek, dodavatelů, účtů nebo zákazníků). Každá skupina v rámci organizace potom může být kdykoliv porovnána s šablonou. Vzniká tak rychlý způsob, jak identifikovat změny a problémy, které mohou vyžadovat následné šetření. Verze Compare & Enforce tohoto nástroje jde ještě o krok dál a umožňuje administrátorům vybrat nesrovnalosti v šablonách a resetovat živý systém zpět na výchozí hodnoty šablon.

Světově známá společnost Sodexo využívá v Rusku ERP systém Epicor iScala už déle než 15 let a rozhodla se upgradovat na nejnovější verzi kvůli rozšířeným bezpečnostním funkcím a vylepšené funkčnosti pro výrobu. „Už jsme s řešením Epicor iScala dosáhli řady přínosů, například optimalizace místních účetních postupů či lepší provozní kontroly díky používání jediného zdroje dat mezi aplikacemi,“ řekl Michael Salozhin, manažer finančních aplikací společnosti Sodexo Russia. „Proto pro nás byl upgrade přirozenou volbou. Jsme spokojeni s novými funkcemi a s možností pracovat se službami Microsoft Reporting Services přímo ze systému Epicor iScala. Také jsme si všimli, že se ohromně zvýšila rychlost systému, což je při práci s tak velkými objemy dat, jaké my zpracováváme, jasný bonus.“

O společnosti Epicor Software Czech
Epicor Software je předním globálním poskytovatelem softwarových řešení pro odvětví výroby, distribuce, maloobchodu, pohostinství a služeb. Svým 20 000 zákazníkům ve více jak 150 zemích poskytuje společnost Epicor integrovaná softwarová řešení pro řízení podnikových procesů, s jejichž pomocí dokážou firmy zákazníků zvyšovat efektivitu a ziskovost, konkrétně jsou to systémy podporující plánování a využití podnikových zdrojů (ERP), řízení péče o zákazníky (CRM), řízení dodavatelsko-odběratelského řetězce (SCM) a řízení operací v oblasti maloobchodu (retail). V České republice a na Slovensku působí společnost Epicor Software již 17 let. ERP řešení Epicor zde využívá přes 200 společností a s tímto softwarem pracuje více než 3 000 koncových uživatelů. Více informací naleznete na www.epicor.cz.