Nový granulát pro výrobu potrubíWavin TS DOQzajistí vyšší bezpečnost a životnost 100 let

Wavin Ekoplastik, přední dodavatel plastových potrubních systémů, přichází na trh s novým prémiovým granulátem pro výrobu potrubíWavin TS DOQ, které je určeno pro rozvody vody, plynu a kanalizace s pomocímoderních bezvýkopových technologií. Jedná se o unikátní třívrstvé koextrudované potrubí s barevnou vnitřní a vnější ochrannou vrstvou, která tvoří celých 25 % tloušťky celé trubky. Nový granulát s označením ELTEX TUB 124 N8000 Superstress® TS DOQ dodá potrubí ještě vyšší bezpečnost a životnost až 100 let, a to i při případném poškození vnější vrstvy.

Moderní bezvýkopové technologie pokládky vodovodního či plynového potrubí jsou v projektech využívané stále častěji. Důvodem je nejen značnáčasová úspora, ale i nižší náklady ve srovnání se standardní realizací do otevřeného výkopu. Z tohoto důvodu roste i poptávka po PE tlakovém potrubí, pro které je charakteristická vysoká odolnost proti vzniku a šíření trhlin.Oblíbeným potrubím tohoto typu je systémWavin TS DOQ, který se výrobceWavin Ekoplastik rozhodl za účelem vylepšení vlastností pro bezvýkopové pokládky inovovat.

Dosud Wavinpro výrobu svého PE 100 RC potrubí Wavin TS DOQpoužíval materiál XSC 50, který nyní nahrazuje novým unikátním granulátem ELTEX TUB 124 N8000 Superstress®TS DOQ.Ten svého předchůdce v mnohém překonává. „Spolehlivý a bezpečný provoz potrubí Wavin TS DOQ z nového granulátu je pojištěn hned dvakrát. Vnější vrstva chrání potrubí proti poškození, vnitřní vrstva pak proti vzniku prasklin,“ říká Daniel Šnajdr, produktový manažer společnosti Wavin Ekoplastik s tím, že vnitřní vrstva je navíc velmi přívětivá pro kamerové prohlídky a revize. „Potrubí Wavin TS DOQ lze spojovat všemi elektrotvarovkami a svařováním na tupo a obrovskou výhodou je také očekávaná životnost minimálně 100 let.“