Obchodní-dům.cz prodlužuje lhůtu na vrácení zboží

obchodni-dum.cz_web3

Zákazníci předního českého internetového prodejce Obchodní-dům.cz mohou využít prodlouženou dobu na vrácení zakoupeného zboží.

Měsíc před vánočními svátky přichází Obchodní-dům.cz s další výhodou pro své zákazníky – rozšiřuje zákonnou čtrnáctidenní lhůtu na vrácení zboží na 30 dní. Zákazníci se tedy nemusí obávat, že při výběru dárku pod stromeček sáhnou vedle – když se nestrefí do vkusu obdarovaného, mají dostatek času na vrácení či výměnu zboží. „Prodloužení lhůty neplatí pouze pro předvánoční a vánoční období, ale již natrvalo. Vycházíme tím vstříc všem zákazníkům, kteří se obávají nákupů přes internet z toho důvodu, že nemají možnost zboží předem vidět,“ uvedl Petr Šebek, ředitel portálu Obchodní-dům.cz.

V případě odstoupení od smlouvy je nutné dodržet podmínky stanovené v §457 a §458 Občanského zákoníku, které určují, že si strany musí navrátit původní přijatá plnění. To znamená, že vrácené zboží musí být ve stejném stavu jako při převzetí. „I pokud tomu tak není, nemůžeme zákazníkům žádost o odstoupení od smlouvy v zákonné lhůtě zamítnout. Ponížíme však vrácené peníze o skutečně vynaložené náklady na vrácení zboží do původního stavu,“dodal Petr Šebek.

Kromě této výhody Obchodní-dům.cz v předvánočním období rozšiřuje i provoz infolinky, na které mohou zákazníci zastihnout operátory každý všední den 7 do 19 hodin, a zároveň prodlužuje pracovní dobu na HDS výdejnách, které budou fungovat denně od 9 – do 20 resp. 21 hod. (pobočky Brno a Mladá Boleslav). Po vánocích se provoz vrátí opět do svých standardních časů.

O internetovém obchodu Obchodní-dům.cz
Internetové nákupní centrum Obchodní-dům.cz v ČR působí již od roku 1998 a soustředí se zejména na prodej domácích spotřebičů a elektroniky. Zákazníci mohou využívat rozšířené služby včetně komfortního doručení a profesionálního poradenství. Pro další informace navštivte www.obchodni-dum.cz.