Ochlaďte se: Kasa.cz hlásí rekordní prodej klimatizací a ventilátorů

kasa.cz_new_logo_webTeploty, které v posledních dnech opět šplhají k třicetistupňovým hodnotám, s sebou přinášejí také zvýšenou poptávku po ventilátorech a klimatizačních jednotkách. Internetový obchod Kasa.cz v posledním týdnu zaznamenal razantní nástup prodejů těchto zařízení, které se u některých typů sortimentu pohybovaly i na úrovni dvojnásobku oproti stejnému období loňského roku.

„Největší nárůst zaznamenáváme u ventilátorů, o které se během posledních dnů zvýšil zájem až pětinásobně oproti běžnému průměru,“ uvedla Andrea Čižmářová, marketingová ředitelka internetového obchodu Kasa.cz. Tento trend je možné pozorovat prakticky každý rok ve chvíli, kdy horka trvají déle než 1 týden. Nejžádanějším modelem kategorie ventilátorů se stal konkrétně stolní větrák Ardes 570. Jedná se o klasický cenově dostupný model, který je vhodným řešením do kanceláří, kde oceníte výhody oscilace a kompaktní rozměry. Předností je rovněž nízký příkon 40 W a tři různé rychlosti otáčení.

Druhým nejprodávanějším typem se stal stojanový ventilátor Gallet VEN 41S, který se hodí především do větších prostor. „Tyto typy větráků mívají několik rychlostí a možnost otáčení do stran, která znásobuje účinky větrání,“ popisuje Andrea Čižmářová. Výhodou modelu Gallet VEN 41S je kromě oscilace také nastavitelná výška a úhel sklonu, díky kterým lze lépe regulovat směr šíření vzduchu. Plusem je dále nízká hmotnost 3 kg, která usnadňuje manipulaci, příkon 50 W a příjemný tichý chod.

Hitem mezi ventilátory je také povedený model Rowenta VU5140F0 vyvedený v příjemném černo-stříbrném designu, jenž představuje vhodný doplněk do všech moderních interiérů. Hlavním atributem tohoto produktu je vysoký průtok vzduchu až 54 m3/min, který dokáže zajistit komfortní provětrávání i ve větších místnostech. Zároveň není třeba se obávat zvýšené hlučnosti, jelikož větrák pracuje při maximálním výkonu na úrovni hladiny 47 dB.

Další kategorii produktů, o které zákazníci v posledních několika dnech projevovali enormní zájem, tvořil sortiment levnější mobilní klimatizace.

„Vůbec nejprodávanějším výrobkem v segmentu mobilních klimatizací je momentálně na Kasa.cz přístroj DeLonghi Pinquino PAC AN 111, který spadá do energetické třídy A, je ohleduplný k životnímu prostředí a zajišťuje uživatelský komfort díky ekologickému chladícímu plynu R410A,“ vyjmenovává Andrea Čižmářová. Jeho hlavním benefitem je zejména funkce odvlhčování a větrání. Uživatelskou přívětivost zajišťuje dálkový ovladač s přehledným LCD displejem pro jednoduché ovládání a 24hodinový digitální časovač s termostatem. Tento model je vhodný hlavně do pokojů o rozměrech do 110 m3.

Na druhém místě pomyslného žebříčku prodejnosti mobilních klimatizací se umístil přístroj DeLonghi Pinquino PAC WE 125 pracující s kombinací voda-vzduch a s funkcí Turbo Power pro vyšší výkon (až 12500 BTU/h). Ve vodním režimu funguje klimatizace až 7 hodin. Odvlhčovací funkce pracuje v relaci až 30 l za 24 hod. Další předností tohoto klimatizačního zařízení je především LCD IR dálkové ovládání a široký modrý LCD displej umožňují snadné nastavení všech funkcí a parametrů jednotky z určité vzdálenosti. Samozřejmostí je šetření životního prostředí díky používání ekologického chladícího plynu R410A.

A čemu věnovat při výběru ventilátoru či klimatizace pozornost?

„Určitě je dobré vzít v potaz, že některé ventilátory spotřebovávají méně energie, ovšem vzduch v místnosti pouze víří. Naproti tomu klimatizace místnost ochlazují, jejich nevýhodou však bývá, že je často nelze přenášet mezi místnostmi,“ upozorňuje Andrea Čižmářová. Tento problém mohou pomoci vyřešit právě mobilní klimatizace, které jsou finančně dostupné, nenáročné na instalaci a navíc mají i několik funkcí v jednom – například chlazení, zvlhčování či zabudovanou samostatnou funkci ventilátoru.

Dalším indikátorem výběru by měl být stupeň bezpečnosti: „Všechny moderní ventilátory, i ty z levnějších cenových relací, by měly být opatřeny kovovou mřížkou, která zabrání případnému dotyku s rotujícími listy,“ vysvětluje Andrea Čižmářová, a dodává: „Při koupi jakéhokoliv větráku rozhodně doporučuji vybrat si tu mřížku, která má co nejmenší „oko“, aby se tam nevešly ani dětské prsty.“

O internetovém obchodu Kasa.cz
Přední český internetový obchod Kasa.cz nabízí kompletní sortiment od audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby, auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. Kasa.cz již 13 let poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.