Oracle inovuje portfolio produktů Oracle Fusion Middleware

Společnost Oracle oznámila řadu inovací sady Oracle Fusion Middleware, které dále posilují technologický náskok této platformy před konkurencí. Za posledních 12 měsíců se Oraclu podařilo vylepšit tyto produkty více než
2 000 inovacemi, které vycházely především z požadavků zákazníků.

Novinky se týkají všech klíčových součástí celé platformy včetně Oracle SOA Suite, Oracle WebLogic Server, Oracle WebCenter, Oracle Business Intelligence, Oracle Identity Management a Oracle Data Integration. Výsledkem je jediná nabídka middlewaru na současném trhu, která umožňuje komplexní, otevřený a integrovaný přístup k sociálním sítím, mobilním technologiím i cloud computingu. Sadu používá celosvětově více než 125 000 zákazníků prakticky ze všech oborů podnikání. Více než 10 000 partnerů společnosti Oracle na této platformě vyvíjí a nasazují svá inovativní řešení. Oracle Fusion Middleware umožňuje podnikům vytvářet a provozovat agilní podnikové aplikace, které maximalizují efektivitu IT, protože umožňují plně využít možnosti moderního hardwaru i softwaru.

„Oracle Fusion Middleware je také technologie, na které běží služby rodiny Oracle Cloud,“ dodává v této souvislosti Hasan Rizvi, výkonný viceprezident společnosti Oracle pro produkty Fusion Middleware a Java. „Přináší tak novou generaci inovací nejen našim zákazníkům, ale i přímo společnosti Oracle.“

Nejnovější inovace rodiny produktů Oracle Fusion Middleware

Oracle WebCenter
Aktuální verze byla vydána letos v květnu. Vylepšuje možnosti získávat nové zákazníky a zvyšovat loajalitu ke značce pomocí rozšířených sociálních funkcí a interaktivity.

Oracle Data Integration
Novinkou je produkt Oracle GoldenGate 11g Release 2. Nová verze zvyšuje výkon, spolehlivost i možnosti správy a nabízí řešení pro komplexní integraci dat v reálném čase. Podporuje vysokokapacitní systémy, globální implementace a heterogenní platformy. Vylepšeno je zabezpečení a zachycování dat.

Oracle Identity Management
V červenci se tato platforma dočkala nové verze Oracle Identity Management 11g Release 2. Optimalizuje a zjednodušuje cyklus řízení identit, zvyšuje zabezpečení všech zařízení i zdrojů informací bez ohledu na to, zda jsou umístěny před nebo za firewallem. Produkt nabízí organizacím vyšší zabezpečení při přijetí nových technologií: cloudu, sociální a mobilní infrastruktury.

Letošní novinkou je také Oracle Privileged Account Manager určený pro vysoce zabezpečené a přitom jednoduché řízení sdílených účtů, jako je root nebo administrátor databáze. Tyto účty s sebou obvykle přinášejí další zvýšená oprávnění a přístup k vysoce citlivým informacím.

Nástroje pro vývojáře
Jako novinka, prozatím v podobě předběžné verze (preview), byl na konferenci Oracle OpenWorld představen framework Oracle ADF Mobile. Tento nástroj založený na jazyce Java a standardu HTML5 je určen pro vývoj mobilních aplikací.

Oracle WebLogic Server
Společnost Oracle oznamuje zdarma dostupnou vývojářskou licenci na Oracle WebLogic Server. Vývojáři mohou tedy vytvářet příslušné aplikace přímo na svém desktopu a zdarma. Pomocí této licence jsou k dispozici všechny verze Oracle WebLogic Server hostované na síti OTN (Oracle Technology Network).

Podrobnější informace (v angličtině)O konferenci Oracle OpenWorld

Konference Oracle OpenWorld v San Francisku je nejvýznamnějším setkáním roku pro zákazníky a partnery společnosti Oracle i pro všechny odborníky na příslušné technologie. Cílem této akce je pomoci podnikům v optimalizaci stávajících systémů a při porozumění průlomovým budoucím technologiím. Konference se účastní více než 50 000 návštěvníků z více než 140 zemí. Nabízí více než 2 100 vzdělávacích setkání, 400 ukázek produktů a stánky 450 partnerů. Zákazníci zde představují své inovativní aplikace, middleware, databáze, servery, úložné systémy i řešení infrastruktury založené na produktech společnosti Oracle. Konference Oracle OpenWorld 2012 probíhá od 30. září do 4. října v San Francisku v komplexu Moscone Center.

Podrobnější informace (v angličtině):
www.oracle.com/openworld. Program lze v přímém přenosu sledovat na YouTube. Zapojte se do diskusí na Twitteru, Facebooku a na blogu společnosti Oracle věnovaném konferenci OpenWorld.

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.