Oracle kupuje za miliardu dolarů společnost ATG

oracleSpolečnost Oracle oznámila uzavření dohody o akvizici Art Technology Group (ATG), předního poskytovatele softwarového řešení eCommerce a aplikací pro optimalizaci on demand služeb (služeb na vyžádání). Transakce bude provedena v hotovosti, Oracle zaplatí přibližně 1 miliardu dolarů za celou firmu.

Řešení společností ATG umožňují podnikům provozovat on-line řešení pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) i partnery, řízení prodeje i marketingu, personalizaci obsahu, jeho automatické doručování i on-line služby podpory. Softwarová platforma eCommerce společnosti ATG představuje špičkové řešení pro řízení obchodu napříč jednotlivými kanály (cross-channel) a vhodně doplní sadu aplikací společnosti Oracle pro CRM (Siebel), ERP (eBS, JDE a další), maloobchod a podporu dodavatelských řetězců stejně jako portfolio technologií nabízených v oblasti middlewaru a business intelligence.
ATG také poskytuje aplikaci pro optimalizaci obchodních procesů on demand, které umožňují firmám zajistit a zlepšit svoji on-line prezentaci a zvyšovat spokojenost zákazníků díky schopnosti okamžité reakce různými obchodními kanály
Software ATG dnes používá více než 1 000 velkých či globálně působících firem, mj. AT&T a Vodafone.

„Vzhledem ke konvergenci on-line a tradičního obchodování a potřebě zvýšit příjmy a loajalitu zákazníků hledají organizace ze všech oborů podnikání jednotnou platformu zastřešující samotnou obchodní aplikaci a CRM, která by měla umožnit bezproblémové fungování napříč různými obchodními kanály,“ uvedl Thomas Kurian, výkonný viceprezident společnosti Oracle pro vývoj. „Spojení navzájem se doplňujících technologií a produktů společností Oracle a ATG umožní poskytovat v současnosti bezkonkurenční služby sjednocující obchodování napříč jednotlivými kanály a řešení CRM.“
Transakce vyžaduje schválení akcionářů obou společností i regulačních orgánů a splnění dalších obvyklých podmínek. Její dokončení se očekává počátkem roku 2011.

O společnosti Oracle
Společnost Oracle (NASDAQ: ORCL) celosvětově dodává nejucelenější, nejotevřenější a nejlépe integrovaný podnikový software a hardwarové systémy. Další informace o společnosti Oracle najdete na www.oracle.com.