Oracle nabízí nejvýkonnější databázovou platformu na nejvyspělejší cloudové infrastruktuře

Databázová platforma Oracle Exadata Cloud na cloudové infrastruktuře nové generace umožňuje podnikům hladkou migraci kritických databázových aplikací a datových skladů i vývoj nových extrémně výkonných cloudových aplikací.

Společnost Oracle oznamuje, že její databázová platforma Oracle Exadata Cloud je nyní k dispozici také v rámci cloudu Oracle nové generace. Oracle Exadata představuje nevýkonnější databázovou platformu, kterou je možné provozovat v prostředí on-premise (na vlastní infrastruktuře), ve veřejném i soukromém cloudu. Tuto platformu lze nyní zkombinovat s výpočetními a úložnými službami provozovanými na optimalizovaném hardwaru („bare metal“) Oracle, což přináší bezkonkurenční rychlost a dostupnost veškerých aplikací. Tyto integrované a plně programovatelné cloudové služby vylepšují všechny fáze vývoje a nasazování aplikací. Nabízejí rychlejší konektivitu, vysoký výpočetní výkon, efektivní poskytování a využití hardwarových prostředků i přístup k databázím pomocí technologií, které nedokáže nabídnout žádný jiný dodavatel.

„Cloudová infrastruktura Oracle nové generace je optimalizována pro provoz podnikových úloh. Ve spojení s robustní databázovou platformou Oracle Exadata mohou nyní naši zákazníci přesouvat své aplikace způsobem, který dosud nebyl možný. Odpadají náklady na změny architektury a pro celý zásobník aplikací je k dispozici obrovský výkon. Umožňujeme našim zákazníkům optimalizovat jejich nejkritičtější úlohy, ať už jde o serverové aplikace pro uživatele (front-end), databáze nebo úložné systémy,“ uvedl Kash Iftikhar, viceprezident pro management produktů společnosti Oracle.

Vysoký výkon a dostupnost umožňuje nyní provozovat v cloudu i ty nejnáročnější aplikace, jako je analytika nebo personalizace v reálném čase. Pouze infrastruktura společnosti Oracle podporuje automatické poskytování více fyzických serverů za méně než 5 minut, přičemž každý z těchto serverů má výkon více než 4 miliony vstupně-výstupních operací za sekundu (IOPS), a úložiště, které lze lineárně škálovat až na 60 IOPS na 1 GB. Stejně nízká odezva (latence) je nyní k dispozici i pro platformu Oracle Exadata. Pouze cloud Oracle navíc zaručuje plnou kompatibilitu s databázemi Oracle nasazenými v režimu on-premise, což podporuje hladkou migraci do cloudu a efektivní strategii pro hybridní cloudová řešení. Organizace po celém světě mohou nyní využívat tento vysoce výkonný systém, aniž by přitom musely řídit a udržovat celé prostředí ve vlastní režii.

„Společnost FICO poskytuje software, který v reálném čase předchází podvodům a zajišťuje řízení rizik a shodu s předpisy,“ říká Doug Clare, viceprezident marketingu produktů ve společnosti FICO. „Mezi našimi klienty jsou největší finančním instituce, které vyžadují maximální úroveň výkonu, spolehlivosti a bezpečnosti. Poté, co se objevila potřeba zvýšit výkon jedné z našich klíčových aplikací pro řízení shody s předpisy, jsme vyzkoušeli řešení společnosti Oracle, která je již řadu let partnerem FICO. Podle našich testů kombinace Oracle Exadata a provozu této platformy přímo na optimalizovaném hardwaru v rámci nové generace cloudu Oracle přináší pro naši aplikaci zcela novou úroveň výkonu.“

Podrobnější informace (v angličtině)
Cloudová infrastruktura nové generace společnosti Oracle
Výkon optimalizovaného hardwaru společnosti Oracle