Oracle oznamuje Exalogic Elastic Cloud Software 2.0

Společnost Oracle oznámila Exalogic Elastic Cloud Software 2.0, nejnovější verzi integrovaného systému Oracle Exalogic, který je nejrychleji rostoucím produktem společnosti Oracle tohoto typu a implementovali jej již zákazníci ve 43 zemích, kteří podnikají v celkem 22 různých odvětvích. Značná část z nich se na systém Exalogic rozhodla přejít z konkurenčních řešení IBM včetně mainframů.

Systém Oracle Exalopřekonává svou konkurenci:
· Eliminuje riziko implementace aplikací a middlewaru; nasazení je v tomto případě automatizované, pomocí jediného kliknutí myši lze implementovat i složité a vícevrstvé podnikové aplikace.
· Nabízí až 10krát vyšší výkon pro sadu aplikací Oracle Applications, aplikace založené na jazyce Java i další podnikové systémy.
· Umožňuje až 6krát rychlejší je nasazování oprav a dalších změn, které zákazníkům dovolují rychle reagovat na měnící se situaci na trhu.

Řešení Oracle Exalogic je založené na otevřených technologiích a průmyslových standardech. Pomocí technologie Oracle VM podporuje virtualizaci kritických aplikací, jejichž výkon se přitom blíží aplikacím nativně provozovaným na fyzických serverech. Komponenta Oracle Exabus umožňuje extrémně rychlou komunikaci (I/O – vstup/výstup) mezi jednotlivými částmi řešení a tím i vysoký výkon, spolehlivost a škálovatelnost řešení jako celku. Integrována je komponenta pro správu Oracle Enterprise Manager 12c, která odpovídá za pružnost celého řešení na úrovni aplikací. Řešení podporuje konsolidaci více aplikací na jediném systému v podobě privátního cloudu; plná izolace aplikací tímto způsobem odstraňuje bezpečnostní rizika. Další vestavěné technologie umožňují bezpečně řídit a směrovat velké objemy dat jednotlivých aplikací při zachování vysokého výkonu.

Oracle Exalogic zákazníkům a partnerům nabízí systém navržený pro maximalizaci výkonu, což umožňuje optimální návratnost investic (stávajících i budoucích) do softwaru společnosti Oracle. Exalogic je logickou volbou pro provoz aplikací společnosti Oracle, včetně Oracle E-Business Suite, Oracle Siebel CRM, Oracle PeopleSoft, Oracle JD Edwards a podnikových aplikací určených speciálně pro konkrétní průmyslová odvětví. Tyto aplikace byly pro prostředí Oracle Exalogic optimalizovány, testovány, certifikovány a jejich vysoký výkon byl potvrzen i pomocí srovnávacích testů. Řešení Oracle Exalogic je rovněž optimalizováno pro provoz produktů z portfolia Oracle Middleware. Oracle Exalogic nativně využívá databázový stroj Oracle Exadata Database Machine a je integrován s databází Oracle Database a s prostředím Oracle Real Application Cluster.

„Od uvedení systému Oracle Exalogic v lednu 2011 mohli naši zákazníci zaznamenat zvýšený výkon aplikací a dokázali zjednodušit svoji IT infrastrukturu,“ uvedl Hasan Rizvi, senior viceprezident společnosti Oracle pro produkty Oracle Fusion Middleware a Javu. „Naše řešení podporuje integraci aplikací bez ohledu na to, zda jsou založené na jazyce Java. Umožňuje více transakcí na levnějším hardwaru a softwaru, nabízí jednoduchou správu, a snižuje tak celkové náklady na vlastnictví.“

„Kritické podnikové aplikace dnes vyžadují vysoký výkon a dostupnost, pružnou škálovatelnost a konkurenční cenu,“ uvedl Massimo Pezzini, viceprezident a výzkumný pracovník společnosti Gartner. „Organizace proto stále častěji volí řešení s maximální flexibilitou, která jsou založená na otevřených standardech, technologiích cloud computingu a virtualizaci.“

Podrobnější informace (v angličtině)
· Oracle Cloud Application Foundation
· Oracle VM
· Oracle PartnerNetwork (OPN)
· Oracle Exastack Program

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.