Oracle představil nové programy, které zákazníkům umožňují efektivněji nakupovat a využívat cloudové služby

Nová cenová politika znamená pro zákazníky nižší celkové náklady na vlastnictví a vyšší automatizaci procesů

Předseda představenstva a technologický ředitel společnosti Oracle Larry Ellison představil nové programy, které zákazníkům zlevňují cloudové služby Oracle. Přinášejí jim vyšší pružnost a flexibilitu a současně umožňují lépe využít stávajících investic do softwaru Oracle. Nové programy zahrnují mj. nabídku Bring Your Own License to PaaS (Přenos licence do cloudu PaaS) a Universal Credits (Jednotný účet).

„Zcela měníme způsob nákupu a využívání cloudových služeb. Organizace všech velikostí mohou nyní postupovat mnohem pružněji a mají větší možnosti výběru,“ uvedl L. Ellison. „Nabízíme současně nízké ceny, vysoký výkon a maximální automatizaci, což pro naše zákazníky znamená nízké celkové náklady na vlastnictví.“

Mnohé organizace mají zájem přesouvat své IT procesy do cloudu, ale dosud narážely na řadu překážek – v rámci cloudu bylo např. složité předvídat a udržet pod kontrolou náklady na různé služby. Výdaje na cloud byly kvůli tomu značně nepřehledné. Problém působila také skutečnost, že až dosud se při přechodu na cloud nedaly často využít dosavadní investice do licencí softwaru v režimu on-premise (na vlastní infrastruktuře). Z tohoto důvodu se zákazníci někdy omezovali na služby IaaS (infrastruktura jako služba) a pokud zvolili režim PaaS (platforma jako služba), nevyužívali u databází některé klíčové funkce. Nové programy společnosti Oracle zákazníkům nákup i využívání cloudových služeb zjednodušují.

 

Program Bring Your Own License to PaaS

Program umožňuje přenos licencí Oracle do služeb PaaS. Licence tak přináší zákazníkům vyšší hodnotu, protože se stává „mobilní“. Až dosud bylo možné přenášet on-premise licence do cloudu Oracle pouze v režimu IaaS.

Nová možnost přenosu licencí do prostředí Oracle PaaS se týká nejen databáze Oracle, ale i dalších skupin produktů včetně Oracle Middleware a Oracle Analytics. Zákazníci s aktivními licencemi mohou nyní využívat Oracle Database Cloud oproti dosavadní nabídce PaaS za zlomek ceny. Provoz databáze Oracle v rámci IaaS služeb Oracle nabízí oproti konkurenčnímu Amazonu vyšší výkon i bohatší funkčnost; celkové náklady na vlastnictví jsou v rámci Oracle IaaS nejnižší na trhu. V režimu PaaS pak zákazníci mohou navíc výrazně ušetřit za správu, údržbu a provoz databáze, protože prostředí PaaS nabízí rozsáhlou automatizaci.

 

Program Universal Credits

Program umožňuje pružné nakupování a využívání služeb v rámci portfolia Oracle PaaS a SaaS.

Nově oznámený program Universal Credits je nejpružnějším cenovým modelem na trhu cloudových služeb. Program Universal Credits umožňuje zákazníkům uzavřít jediný kontrakt, který jim dává nyní i do budoucna neomezený přístup ke všem službám Oracle PaaS a IaaS (služby nabízené v rámci Oracle Cloud a Oracle Cloud at Customer). Zákazníci získávají přístup ke všem službám na vyžádání (on-demand) a navíc výhody nízkých cen předplacených služeb. Navíc zákazníci dále mohou podle svých požadavků služby pružně upgradovat, rozšiřovat nebo přesouvat mezi datovými centry. Mezi službami PaaS a IaaS mohou zákazníci různě přecházet, aniž by to museli oznamovat společnosti Oracle. V rámci objednávky zákazníci získávají kredity a mají-li je k dispozici, mohou za ně objednávat a využívat i nové služby.

 

Nové nabídky společnosti Oracle Universal Credit a Bring Your Own License to PaaS jsou k dispozici od 25. 9. 2017. Tyto programy zahrnují služby nabízené v rámci Oracle Cloud a Oracle Cloud at Customer.