Oracle rozšiřuje svůj ekosystém a zjednodušuje prodej softwaru třetích stran

Společnost Oracle dnes na konferenci Oracle OpenWorld oznámila, že její obchod Oracle Cloud Marketplace podporuje účtování spotřebovaného softwaru třetích stran. Zákazníci nyní mohou kromě pořízení licence od samotných dodavatelů softwaru využít na spotřebu podnikových aplikací a řešení také univerzální kredity Oracle (Universal Cloud Credits). Z dodavatelů softwaru jsou na Oracle Cloud Marketplace zastoupeni např. A10 Networks, Aviatrix, Blue Prism, Center for Internet Security (CIS), Compellon, Couchbase, Fortinet, Kinetica, Palo Alto Networks, Pyramid Analytics, ScyllaDB, Sesame Software, ShieldIO a Stromasys.

Oracle Cloud má jako jediný obchod, který umožňuje jediným kliknutím nasadit rozšíření pro aplikační server Oracle WebLogic nebo sadu Oracle Applications. Již delší dobu nabízí certifikovaná a optimalizovaná řešení partnerů Oracle.

„Naši podnikoví zákazníci často investují do softwaru třetích stran. Nyní jim způsob využití těchto řešení zjednodušujeme, protože software třetích stran i služby Oracle Cloud Infrastructure mohou mít na jediném účtu,“ uvedl Vinay Kumar, viceprezident právy produktů Oracle Cloud Infrastructure. „Nezávislí dodavatelé softwaru se nyní mohou při provozu svých aplikací spolehnout na extrémní výkon prostředí Oracle Cloud a také mohou se společností Oracle spolupracovat na rozšíření svého prodejního kanálu přímo k zákazníkům Oracle.“

Díky rozšiřujícím možnostem na Oracle Marketplace mohou nyní nezávislí dodavatelé softwaru s pomocí této platformy snadněji budovat specializovaná zákaznická řešení. Platformu Oracle Cloud takto využívají např. společnosti McAfee, Cisco, HighJump, Altair, Datalynx, Manhattan Associates, NTT Data Intellilink, SimCorp, UiPath a Vertex.

Společnost McAfee například s pomocí Oracle Cloud Infrastructure poskytuje své řešení Enterprise Security Manager, což je systém pro správu bezpečnostních informací a událostí (SIEM). Řešení poskytuje zákazníkům komplexní informace o zabezpečení, umožňuje jim volit priority, vyšetřovat incidenty i reagovat na bezpečnostní hrozby. „Díky škálovatelnosti, spolehlivosti a pružnosti architektury Oracle Cloud Infrastructure má naše řešení McAfee Enterprise Security Manager v cloudu obrovský výkon, a informace potřebné pro bezpečnostní ochranu proto dokáže našim zákazníkům dodávat velmi rychle,“ uvádí Anand Ramanathan, viceprezident produktového managementu ve společnosti McAfee.

Společnost Tetration je partnerem společnosti Cisco a jejich kombinovaná nabídka zahrnuje celkovou ochranu zátěže pro datová centra využívající více cloudů. Řešení umožňuje mikrosegmentaci i v prostředí nulové důvěry a detailní sledování dat na úrovní aplikací i uživatelů. Výsledkem je rychlé odhalování změn, které by mohly nasvědčovat útoku malwaru nebo snahy o zneužití zranitelností. „Pomáháme našim zákazníkům vytvářet, nasazovat a vynucovat bezpečnostní zásady v libovolném cloudovém prostředí. Oracle Cloud Infrastructure nám poskytuje potřebný spolehlivý výkon, který není ovlivněn dalšími uživateli platformy. Po přechodu na cloudová řešení Oracle jsme zaznamenali až 60násobné zvýšení výkonu. Bezpečnostní technologie dokážeme proto našim zákazníkům poskytovat levněji,“ oceňuje platformu Oracle Cloud Infrastructure zakladatel společnosti Tetration Navindra Yadav.