Oracle uvádí hardwarové zařízení Big Data Appliance

Společnost Oracle oznámila dostupnost hardwarového zařízení Oracle Big Data Appliance. Toto zařízení by mělo zákazníkům umožnit získávat maximální obchodní hodnotu z velkých objemů dat.

Systém Oracle Big Data Appliance představuje speciálně navržený hardware i software, který zahrnuje distribuci Cloudera včetně podpory pro technologii Apache Hadoop, komponentu Cloudera Manager a open source distribuci analytického systému R. Použitým operačním systémem je Oracle Linux a zařízení je dodáváno s databází Oracle NoSQL (verze community edition) a javovým virtuálním strojem Oracle HotSpot Java Virtual Machine.

Společnost Oracle současně uvádí také softwarovou sadu Oracle Big Data Connectors, která organizacím pomáhá snáze integrovat data uložená v systému Hadoop nebo v databázi Oracle NoSQL s databází Oracle 11g.

Zařízení Oracle Big Data Appliance a software Oracle Big Data Connectors spolu s portfoliem produktů Oracle Exadata Database Machine, Oracle Exalogic Elastic Cloud a Oracle Exalytics In-Memory Machine pokrývají veškeré požadavky podniků na práci s velkými objemy dat. Zákazníci mohou nyní velké objemy dat snadno získávat, organizovat i analyzovat v kontextu veškerých podnikových dat.

Systém je přímo navržen pro práci s velkými objemy dat

Zařízení Oracle Big Data Appliance je složeno z 18 serverů Oracle Sun, které mají celkem
– 864 GB hlavní paměti,
– 216 procesorových jader,
– 648 TB diskového úložného prostoru.

K dalším důležitým vlastnostem systému patří
– rychlost datového přenosu 40 Gb/s InfiniBand mezi uzly a dalšími systémy společnosti Oracle,
– rychlost datového přenosu 10 Gb/s Ethernet vůči datovým centrům.

Zvolená distribuce Cloudera představuje nejkomplexnější, stabilní a široce nasazovaný způsob implementace Apache Hadoop v komerčním i nekomerčním prostředí. Zahrnuje také Cloudera Manager, osvědčenou aplikaci pro správu prostředí Hadoop. Již dříve uvedená databáze Oracle NoSQL je distribuované řešení navržené pro správu velkých objemů dat. Tato databáze typu key-value je horizontálně škálovatelná na stovky uzlů s vysokou dostupností. Má jen minimální nároky na správu a nabízí předvídatelnou propustnost a latenci. Zařízení Oracle Big Data Appliance lze provozovat s oběma verzemi této databáze (verze Oracle NoSQL Database Community a Enterprise).

Kombinovaná, integrovaná nabídka hardwaru a softwaru společnosti Oracle pro zpracování velkých objemů dat je navržena tak, aby zákazníkům snížila náklady na IT. Tato řešení ideálně doplňují současné podnikové datové sklady.

Optimální integrace zařízení s firemními datovými sklady

Software Oracle Big Data Connectors je k dispozici jak spolu se zařízením Oracle Big Data Appliance, tak i s dalšími systémy založenými na technologii Apache Hadoop. Kombinovaná nabídka zahrnuje:
Oracle Loader for Hadoop pro efektivní načítání dat do databáze Oracle Database 11g,
Oracle Data Integrator Application Adapter for Hadoop, který umožňuje vytvářet programy pro výpočetní vrstvu Hadoop MapReduce pomocí snadno použitelného grafického prostředí,
Oracle R Connector for Hadoop, který dává uživatelům analytického systému R nativní a rychlý přístup k souborovému systému HDFS (Hadoop Distributed File System) a aplikačnímu programovému rozhraní,
Oracle Direct Connector for Hadoop Distributed File System (ODCH), který umožňuje stroji databázového systému Oracle Database SQL přistupovat bez problémů k datům v souborovém systému HDFS.

Oracle Big Data Connectors a Oracle NoSQL Database jsou k dispozici i jako samostatný software nezávislý na zařízení Oracle Big Data Appliance.

„Zařízení Oracle Big Data Appliance ve spojení s našimi dalšími produkty a technologiemi, jako jsou Oracle Exadata, Oracle Exalytics a Oracle Exalogic Elastic Cloud, představují nejširší a nejintegrovanější portfolio produktů pro práci s velkými objemy dat. Zákazníkům toto řešení pomůže získávat a organizovat různé typy dat a poté je analyzovat vedle stávajících podnikových dat, objevovat při tom nové pohledy a přijímat kvalifikovanější rozhodnutí založená na větší informovanosti,“ uvedl Cetin Ozbutun, viceprezident divize technologií datových skladů ve společnosti Oracle.

Podrobnější informace (v angličtině)
About Oracle Big Data Appliance
About Oracle NoSQL Database
About Cloudera’s Distribution Including Apache Hadoo
About Cloudera Manager
About Oracle Exadata Database Machine
About Oracle Exalogic Elastic Cloud
About Oracle Exalytics In-Memory Machine
About Oracle Data Integration
About Oracle Database 11g

O společnosti Oracle
Oracle (NASDAQ: ORCL) vytváří hardware a software pro spolupráci v cloudu i v datových centrech. Pro více informací navštivte www.oracle.com.