Oracle uvádí novou špičkovou řadu X86 serverů Sun Server X4-4 a Sun Server X4-8

V kategorii serverů postavených na platformě x86 s nejvýkonnějšími procesory řady Intel E7 představují novinky nejlepší volbu pro provoz Oracle databáze, včetně nově představené funkce In-Memory, virtualizaci a provoz aplikací náročných na paměť.

Společnost Oracle oznamuje nejnovější přírůstky do své řady serverů, které jsou určeny především pro náročné typy úloh. Zařízení Sun Server X4-4 a Sun Server X4-8 představují ideální řešení pro podnikové zákazníky.
Spolu se softwarem společnosti Oracle nabízejí tyto servery pružné výpočetní prostředí a obrovský výkon, dokáží se v reálném čase přizpůsobit požadavkům řady aplikací. Sun Server X4-4 byl navržen speciálně pro aplikace business intelligence, analytiku a konsolidaci serverů. Sun Server X4-8 je na trhu nejlepší platformou pro novou databázi Oracle In-Memory. Oba nové servery Oracle na platformě x86 představují důležitou součást integrovaných řešení (engineered systems) společnosti Oracle, tj. systémů, které integrují hardware i software.

Hlavní funkce
Zařízení Sun Server X4-4 a Sun Server X4-8 jsou prvními a jedinými systémy, které nabízejí pružnost už na úrovni hardwaru – to znamená, že se dynamicky přizpůsobují požadavkům specifických úloh, což maximalizuje využití systému a jeho efektivitu.
Nové servery jsou založeny na nejnovějších procesorech Intel® Xeon® E7-8895 v2 a operačním systému Oracle Solaris nebo Oracle Linux. Zákazníci mají k dispozici rozsáhlé možnosti konfigurace, které zajistí optimální výkon systému pro daný typ úloh.
Sun Server X4-8 je ideální platformou pro provoz Oracle databáze v kombinaci s jejím nejnovějším rozšířením In-Memory. Díky nově vyvinuté optimalizaci pamětí dovede tento server urychlit zpracování databázových dotazů na maximum.

Sun Server X4-4 se hodí pro aplikace, které mají velké nároky na paměť virtuálních strojů, a pro provoz analytického softwaru v reálném čase.
Oba servery jsou navrženy tak, aby umožňovaly efektivní využití prostoru v datových centrech. Vyhovují extrémním nárokům na paměť či propustnost (I/O) pro kritické úlohy. Zařízení zajišťují extrémní výkon pro podnikové prostředí, kde se využívá virtualizace, cloud computing či clustery s vysokou hustotou.
Servery Oracle na platformě x86 jsou navrženy, vyvíjeny a testovány spolu s operačními systémy Oracle Solaris ,Oracle Linux a virtualizačním softwarem Oracle VM. Provoz takto kombinovaného řešení od jedné firmy zajišťuje ideální dostupnost a spolehlivost aplikací.

„Servery Sun Server X4-4 a Sun Server x4-8 mají za cíl zjednodušit podnikům jejich IT prostředí a snížit našim zákazníkům provozní náklady. Jde o na trhu nejlepší X86 řešení pro provoz databáze Oracle In-Memory a aplikací business intelligence,“ uvádí Ali Alasti, senior viceprezident pro vývoj hardwaru ve společnosti Oracle. „Díky těsné spolupráci se společností Intel jsme mohli jako první uvést servery založené na nových procesorech Intel® Xeon® E7-8895 v2.“

„Kombinace našich procesorů a specializovaného softwaru společnosti Oracle umožňuje, aby nové čtyřsocketové a osmisocketové servery Oracle zjednodušily konfiguraci systému. Výsledkem je dynamické přizpůsobení serveru různým typům úloh a tedy lepší využití zdrojů a investic do podnikového IT,“ říká Shannon Poulin, ředitel divize Datacenter Marketing Group ve společnosti Intel.

Podrobnější informace (v angličtině)
• Oracle Sun Server X4-8 – technická specifikace
• Oracle Sun Server X4-4 – technická specifikace
• Integrovaná řešení společnosti Oracle (Engineered Systems)
• Operační systém Oracle Solaris
• Hardwarová řešení společnosti Oracle na Facebooku a Twitteru
• Operační systém Oracle Solaris na Facebooku, Twitteru a LinkedIn