Personální agentura Grafton otevřela novou pobočku v Pardubicích

Grafton Recruitment, jednička na trhu personálních agentur v České republice, otevřela v červenci novou regionální pobočku v Pardubicích. Své zkušenosti z oblasti náboru zaměstnanců, stejně jako služby v oblasti karierního růstu a vyhledání vhodného pracovního místa, nabízí jak uchazečům o zaměstnání, tak i místním firmám.
Nová regionální kancelář agentury Grafton Recruitment byla v Pardubicích otevřena 1. července. Zájemci z řad uchazečů o zaměstnání i firmy, které poptávají kvalitní posily do svých týmů, mají nyní možnost využít služeb specializovaných konzultantů.

Nová pobočka sídlí na Sukově třídě, v budově sídla Krajského úřadu. Jedná se již o 15. pobočku společnosti Grafton Recruitment v České republice. „Kancelář v Pardubicích jsme se rozhodli otevřít především proto, abychom ještě zvýšili komfort a servis klientům z řad firem i uchazečů o práci, ať už jde o stálé pracovní poměry či dočasně přidělené zaměstnance,“ konstatuje ředitelka nové filiálky Marcela Moravcová.
Tým specialistů z personální agentury Grafton Recruitment je připraven maximálně přispět ke snížení nezaměstnanosti a k oživení pracovního trhu v daném regionu. Stovky nových míst na Pardubicku teď kupříkladu nabídnou poskytovatelé práce z oblasti automobilového průmyslu, přičemž zájem se bude týkat především kandidátů pro výrobní a provozní segment.

„V oblasti průmyslové výroby přetrvává velká poptávka po zkušených uchazečích technického zaměření,“ říká Marcela Moravcová a dodává: „Příležitost k uplatnění mají zejména flexibilní zájemci se specializací a s dostatečnou jazykovou vybaveností. Vedle angličtiny jde hlavně o němčinu, její znalost je vítána především v automobilovém průmyslu.“

Průzkum personální agentury Grafton Recruitment ukazuje, že po stagnaci průmyslové výroby během uplynulých let by letošní rok mohl znamenat radikální změnu. „Rychle rostoucí objem výroby i zakázek v průmyslu bude firmy nutit získávat nové kvalifikované pracovníky s technickým vzděláním, kterých je už dnes v některých oborech nedostatek,“ poznamenává Marcela Moravcová, která je zodpovědná i za vedení pobočky společnosti v Hradci Králové. Z aktuálního přehledu platů, který agentura sestavila letos v červnu také vyplývá, že průměrný měsíční plat výrobního inženýra v pardubickém regionu se pohybuje kolem 33.000 korun, mistr si přijde na částku okolo 25.000 korun čistého, operátor výroby si ve stejném regionu vydělá zhruba 17.000 korun a skladník zde pobírá přibližně 16.000 korun měsíčně.