Petr Chlumský novým manažerem vývoje bankovních systémů ARBES

ARBES Technologies, přední evropský dodavatel informačních systémů pro finančnictví a bankovnictví, jmenoval nového manažera vývoje bankovních řešení. Stal se jím se Petr Chlumský (40), který do společnosti ARBES Technologies přišel z pozice ředitele nových médií, kterou zastával ve vydavatelském domě Sanoma Media.

Petr Chlumský vystudoval obor informační technologie na ČVUT v Praze. Své první profesní zkušenosti sbíral v Bank Austria a ve vlastní softwarové společnosti, která se zabývala vývojem informačních systémů pro německé klienty, mezi nimiž byla i světová jména OMV či Jungheinrich. Později působil jako technický ředitel v Centrum Holdings, přičemž na starosti měl rozvoj IT v české, slovenské a chorvatské pobočce, a v roce 2010 nastoupil do společnosti Sanoma Media. Zde nejdříve zastával post IT ředitele se zodpovědností za vývoj softwarových aplikací a projekt Business Intelligence, který inicioval a vedl, po dvou letech se v rámci Sanoma Media přesunul na pozici ředitele nových médií, v rámci níž se staral především o strategii této divize a její rozvoj.

Do společnosti ARBES Technologies nastoupil s elánem a plány ještě více rozvinout úspěšný bankovní systém ARBES OBS, který využívá celá řada českých i světových bank, pro něž jsou flexibilita a zákazníci na prvním místě. „Digitální věk přináší řadu výhod a mým cílem je, všechny tyto výhody nabídnout bankám a jejich zákazníkům,“ uvedl Petr Chlumský a dodal: „Vlajková loď společnosti ARBES Technologies, bankovní systém ARBES OBS, již dnes disponuje velmi vyspělým internetovým bankovnictvím a pobočkovým řešením, do budoucna však může nabídnout ještě mnohem více.“

Petr Chlumský je ženatý a má jednu dceru. Svůj volný čas nejraději tráví s rodinou nebo s knihou o matematice či evoluční biologii. Rád staví modely letadel.