Podpořte léčivé účinky bylin s keramickými noži KYOCERA

JanusAčkoliv jsou divoké byliny často považovány za plevel, již od nepaměti slouží jako nejdostupnější prostředek proti mnohým nemocem. Aby si byliny zachovaly své léčivé vlastnosti, je dobré se při jejich zpracování vyvarovat kontaktu s jakýmikoliv kovovými předměty. Protože, jak potvrdí každý bylinkář, byť jen zamíchání bylinkového čaje kovovou lžičkou výrazně snižuje jeho blahodárné účinky.

Díky svým jedinečným vlastnostem jsou keramické nože KYOCERA ideálními pomocníky při přípravě bylin, neboť zabraňují jejich znehodnocení a ztrátě léčivých účinků. Keramické ostří má totiž oproti běžně rozšířeným ocelovým čepelím řadu unikátních výhod. Nezanechává za sebou kovovou pachuť a nepohlcuje chutě ani pachy krájených potravin, takže je možné například nasekat různé druhy bylin v řadě za sebou, aniž by bylo nutné mezi tím ostří oplachovat. Díky svým mimořádně ostrým čepelím navíc keramické nože KYOCERA během zpracování byliny „nerozdrtí“, nýbrž velmi jemně nasekají. To je v případě bylin obzvláště důležité, protože jinak dochází ke ztrátě éterických olejů, jež obsahují.

Divoké byliny zásobují tělo vitamíny, minerály a stopovými prvky. Většina bylin působí tak, že čistí krev, podporuje trávení a uvolňuje sliznice. Kombinace jejich účinných látek pomáhá vnitřním orgánům a jednoduše dělá lidskému tělu celkově dobře. Nejléčivější byliny přitom najdeme ve volné přírodě všude kolem nás. Například kopřiva obsahuje spoustu důležitých minerálů (železo, vápník, hořčík atd.), třísloviny, kyselinu mravenčí, vitamíny a další účinné látky. Má blahodárné účinky na krev, je významným diuretikem, napomáhá dobrému trávení a snižuje hladinu krevního cukru. Pampeliška má zase pozitivní vliv na činnost jater a schopnost neutralizovat překyselené prostředí organizmu, což napomáhá při léčbě virových a zánětlivých onemocnění v těle. Květ levandule je pro své zklidňující účinky přidáván do směsí bylinek užívaných při bolestech hlavy, nespavosti, nervozitě a závratích. Stačí vyjít na procházku do přírody a vrátíme se vybaveni pro léčbu téměř všech neduhů.

bylinky_web

Autorizovaným dovozcem a distributorem kuchyňských keramických potřeb KYOCERA na českém trhu je firma JANUS, která tyto produkty nabízí prostřednictvím široké sítě partnerů z řad prodejců kuchyňských doplňků (např. společnost Luis nebo Home&Cook) a také prostřednictvím vlastního internetového obchodu www.keramicke-noze.cz.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 ve spolupráci s Kyocera Electronic Europe. Je oficiálním autorizovaným dovozcem a distributorem tiskových řešení laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních, velkoformátových zařízení a keramických kuchyňských a kancelářských potřeb značky KYOCERA v České republice. Od roku 2007 také nabízí vlastní řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004.
Více informací získáte na www.janus.cz nebo na www.keramicke-noze.cz.

O společnosti KYOCERA
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.