Příznivé ceny elektroniky lákají zákazníky

logo-kasa-cz-1_new_web

Internetový obchod KASA.cz nabízí zákazníkům široký sortiment spotřební elektroniky za ceny, které se v souvislosti s propadem kurzu české měny nemusí dlouho opakovat.

Vzhledem ke značnému poklesu kurzu české měny, která od června loňského roku oslabila vůči euru o čtvrtinu a vůči dolaru o třetinu, se dá v dohledné době očekávat zdražování spotřební elektroniky, a to v průměru až o 10 %. Část dovozců na vysoký kurz koruny již zareagovala a navýšila ceny především u audio-video vybavení, u některých druhů bílé techniky a také u části IT sortimentu. Hlavní vlna zdražování se však očekává především v průběhu dubna, kdy již bude ve skladech dovozců k dispozici pouze zboží nakoupené se současným kurzem.

„Slabá koruna nutí distributory a následně i obchodníky zvyšovat koncové ceny, okamžik nárůstu cen se však může lišit podle toho, jak velké zásoby jednotliví obchodníci mají. Rychlost dopadu přitom závisí na obrátce zásob u jednotlivých článků řetězce, zejména u distribuce. V případě IT to jsou jednotky týdnů, ale například bílá technika může mít obrátku i několikaměsíční,“ uvedl Roman Novotný, finanční ředitel holdingu KASA.cz a Obchodní-dům.cz.

Automatickou pračku, lednici či novou televizi je tak v těchto dnech možné v internetovém obchodě KASA.cz pořídit výrazně levněji než u prodejců, kteří již byli nuceni s ohledem na kurz koruny zvýšit ceny. „Zdražování se bude dotýkat velké části sortimentu, protože prakticky vše z oblasti elektroniky a IT se nakupuje v eurech či v dolarech. Kurz se promítá přímo do nákupní ceny, takže procentuální dopad je stejný jako změna kurzu,“ doplnil Roman Novotný.

Zatímco 21. července loňského roku stál dolar 14,43 Kč a ještě 18. prosince byl za 18,35 Kč, nyní osciluje mezi 22-23 korunami (viz http://finance.yahoo.com/q?s=USDCZK=X). Také vůči euru česká koruna oslabila – vloni 22. července se euro obchodovalo za 22,93 Kč, 29. října za 23,84 Kč a aktuálně se pohybuje kolem 29 korun (viz http://finance.yahoo.com/q?s=EURCZK=X).

Grafy vývoje kurzu EUR/CZK (zdroj: ČNB, únor 2009)

Grafy vývoje kurzu USD/CZK (zdroj: ČNB, únor 2009)

O internetovém obchodu KASA.cz
Přední český internetový obchod KASA.cz nabízí kompletní sortiment od
audio-video techniky, přes bílé zboží, spotřební elektroniku, sportovní potřeby,
auto-moto či zahradní techniku až po kosmetiku, dětské vybavení, hračky a
další. Celkem zahrnuje více než 1 000 světových značek. KASA.cz již 10 let
poskytuje zákazníkům řadu nadstandardních služeb. Podrobnosti získáte na www.kasa.cz.

O internetovém obchodu Obchodní-dům.cz
Internetové nákupní centrum Obchodní-dům.cz v ČR působí již od roku 1998 a soustředí se
zejména na prodej domácích spotřebičů a elektroniky. Zákazníci mohou využívat
rozšířené služby včetně komfortního doručení a profesionálního poradenství. Pro
další informace navštivte www.obchodni-dum.cz.

O holdingu Kasa.cz a Obchodní-dům.cz
Skupina internetových obchodů Kasa.cz a Obchodní-dům.cz je s obratem přesahujícím 2,2 miliardy korun a s více než 800 000 registrovanými zákazníky jedničkou maloobchodního internetového prodeje v České republice. Kromě toho úspěšně působí také na Slovensku, v Německu, Polsku, Rakousku a Maďarsku. Více informací naleznete na www.kasa.eu.