Pure Storage rozšiřuje model as-a-service v rámci celého portfolia Portworx a představuje novou generaci úložiště Portworx Enterprise

Společnost Pure Storage, průkopník v poskytování pokročilých technologií a služeb v oblasti ukládání dat, oznámila na konferenci KubeCon North America 2022 novou plně řízenou službu pro úložiště Portworx® Enterprise, která vývojářům kontejnerových aplikací přináší datovou rovinu připravenou pro systém Kubernetes.

Díky Portworx Enterprise 3.0, základní platformě pro tuto novou plně řízenou službu, mohou DevOps týmy provozovat kritické aplikace Kubernetes v produkčním prostředí s pružnou škálovatelností a bezkonkurenční dostupností dat. Celou sadu funkcí Portworx lze nyní využívat jako plně řízenou službu i v rámci Amazon EKS, RedHat OpenShift a jakýchkoli dalších služeb Kubernetes (bez ohledu na to, zda se jedná o plně řízené distribuce nebo distribuce typu upstream).

„Poskytováním plně řízené služby pro Portworx umožníme, aby se úložiště bez ohledu na úložnou infrastrukturu chovala jako cloudová služba a byla k dispozici každému vývojáři, který chce pracovat s aplikacemi Kubernetes v produkčním prostředí,“ uvedl Murli Thirumale, viceprezident a generální ředitel divize Cloud Native Business Unit společnosti Pure Storage.

Plně řízená služba umožňuje snadné použití a rychlejší nasazení dat ze systému Kubernetes na libovolném cloudovém nebo lokálním úložišti, což umožňuje týmům DevOps a správcům platforem provozovat a škálovat kontejnerové aplikace do produkčního prostředí namísto týdnů nebo měsíců během několika sekund. Plně řízená služba nabídne snadné použití bez nutnosti instalace a správu bez nutnosti odborných znalostí v oblasti kontejnerů. Díky tomu bude provoz clusterů Kubernetes jednoduchý a všechny fáze budou vyžadovat pouze několik kliknutí.

Nová verze Portworx Enterprise 3.0 pokračuje v posouvání hranic výkonu a spolehlivosti pro kontejnerizované úlohy v jednotné datové platformě zahrnující souborová, bloková i objektová úložiště.

● Funkce PX-Fast poskytuje nejlepší výkon v oboru pro datové služby s nízkou latencí, jako jsou Kafka, Elastic a MongoDB. Uplatní se pro aplikace vyžadující rychlý příjem dat a vysokou propustnost, včetně online zpracování transakcí (OLTP), online analytiky (OLAP) a úloh strojového učení (ML). Platforma Kubernetes Data Management jako součást řešení Portworx jedinečným způsobem poskytuje propustnost (IOPS), která je skoro stejná jako při zápisu přímo do vysoce výkonné infrastruktury založené na paměti NVMe; základní výkon se tím zvyšuje na více než milion IOPS. Díky funkci PX-Fast vypadá datové úložiště Kubernetes z pohledu uživatele jako lokální úložiště pro kontejnerové aplikace a data. Zákazníci mohou pracovat s petabajty dat generovaných aplikacemi, jako je video na vyžádání nebo VoIP, a to při téměř nulové míře selhání.

● Funkce Near-Sync DR rozšiřuje stávající funkcionalitu Portworx Disaster Recovery tím, že poskytuje nejnižší možné RPO (recovery point objective, maximální čas ztráty dat) mezi dvěma cloudovými regiony nebo geograficky vzdálenými datovými centry, což podnikům poskytuje požadovanou úroveň kontinuity provozu. Úložiště Portworx vždy podporovala schopnost obnovení po havárii s nulovým RPO a rychlým RTO (recovery time objective, maximální doba obnovy dat) mezi dvěma clustery metropolitních regionů s latencí pod 10 ms. Už tyto parametry překonávají konkurenci. Díky funkci Near-Sync DR navíc Portworx rozšiřuje své komplexní řešení obnovy po havárii (DR) o garanci 24 sekund pro RPO a rychlé RTO i mezi dvěma regiony s vyššími síťovými latencemi. Zákazníci budou moci provozovat své kritické aplikace nejvyšší úrovně (tier 1) s maximální důvěrou, protože platforma zajišťuje špičkovou odolnost a spolehlivost.

● Funkce Object Storage Service poskytuje další rozhraní úložiště (vedle souborového a blokového úložiště) pro provoz kontejnerizovaných úloh. Pomocí této funkce mohou uživatelé spravovat a přistupovat k bucketům (typ kontejnerů) objektového úložiště s nativní integrací systému Kubernetes, a získat tak jednotné konzistentní prostředí napříč cloudovými i lokálními úložišti S3.

Portworx navíc představuje bezplatnou a trvale dostupnou verzi Portworx Backup, což je v oboru nejlepší služba pro zálohování a ochranu dat v systému Kubernetes. Platformové týmy tak nyní mohou začít využívat plně řízenou službu Portworx Backup, a chránit tak až 1 TB dat bez jakýchkoli dodatečných nákladů. Každá instance zálohování může spravovat stovky clusterů Kubernetes. Bezplatnou, plně řízenou službu Portworx Backup může bez omezení využívat každá organizace, která hledá službu ochrany dat podnikové úrovně pro své pracovní úlohy Kubernetes. Nastavení ochrany lze přitom provést několika kliknutími.

Verze Portworx Enterprise 3.0 a plně řízená služba Portworx Enterprise budou k dispozici počátkem roku 2023.