SAPCON kupuje stoprocentní podíl ve společnosti AGFIT

Společnost SAPCON a.s. ohlásila akvizici stoprocentního podílu v české společnosti AGFIT a.s., která nabízí klientům z řad velkých a středních firem poradenské služby zaměřené na IT a SAP. SAPCON touto strategickou akvizicí potvrzuje svůj dlouhodobý zájem o český trh a upevňuje svou základnu pro růst. Společnost SAPCON je součástí skupiny itelligence AG.

„Rozsáhlé znalosti společnosti AGFIT v oblasti poradenství a licencování informačních systémů v kombinaci se zkušenostmi společnosti SAPCON s implementacemi řešení SAP, širokým spektrem podpůrných služeb pro SAP a odhodláním udržovat pevné vztahy s klienty posílí naši pozici silného hráče na českém trhu. Máme tak skvělé předpoklady pro budoucí rozvoj,“ poznamenal Rajmund Pavla, generální ředitel společnosti SAPCON – člena itelligence Group.

Zákazníky společnosti AGFIT jsou velké a středně velké firmy podnikající v chemickém a potravinářském průmyslu a v zemědělství. AGFIT se svými klienty udržuje dlouhodobé vztahy a je jejich preferovaným dodavatelem všech služeb souvisejících se systémy SAP.

Tato akvizice umožní společnosti SAPCON poskytovat řešení SAP a související poradenství širší základně zákazníků a urychlit očekávaný růst. Ředitel a zakladatel společnosti AGFIT Dan Bureš bude i nadále působit na řídící pozici ve společnosti SAPCON – člena itelligence Group.

Dan Bureš, ředitel společnosti AGFIT, uvedl: „Jsme nyní schopni nabízet nové a rozšířené služby a skupina itelligence přidá naší distribuci další hodnotu.“

SAPCON působí na českém trhu od roku 2005. Aktuálně ve společnosti působí 40 zaměstnanců, kteří generují roční obrat ve výši 5 milionů euro. Od roku 2008 je SAPCON součástí skupiny itelligence AG, předního mezinárodního poskytovatele ucelených služeb k řešením SAP. Akvizicí společnosti AGFIT, jejíž obrat činí 2 miliony euro, se firma SAPCON rozroste o dalších 18 zaměstnanců.

O společnosti itelligence
SAPCON je členem itelligence Group, což je jeden z předních mezinárodních poskytovatelů ucelených služeb k řešením SAP. Zaměstnává více než 1 650 vysoce kvalifikovaných zaměstnanců v 19 zemích a pěti regionech (Amerika, Asie, západní Evropa, východní Evropa a Německo/Rakousko) a realizuje komplexní projekty řešení SAP pro více než 3 000 zákazníků po celém světě. V roce 2006 získala společnost itelligence v Německu status zlatého obchodního partnera v rámci programu SAP PartnerEdge™; ve Spojených státech dosáhla téhož statusu v roce 2007. Služby společnosti na podporu řešení SAP sahají od poradenství a licencování až po outsourcing a oborově specifické implementace SAP. V roce 2009 vygenerovala společnost itelligence celkové tržby 220 milionů eur.