Společnost Oracle nabízí svým partnerům nové programy pro prodej cloudových řešení

Společnost Oracle na konferenci Oracle OpenWorld 2015 oznámila, že rekordní počet partnerů rozšiřuje své podnikání a podílí se na společné nabídce cloudových řešení. Na podporu partnerů a jejich obchodního růstu jsou v rámci sítě Oracle PartnerNetwork (OPN) spuštěny nové programy zaměřené právě na cloud. Již v loňském roce společnost Oracle spustila na podporu cloudu on-line komunitu Oracle Cloud Connection, která vzbudila velký zájem partnerů.
Nové programy jsou navrženy tak, aby partneři mohli v jejich rámci úspěšně převádět své nové i stávající zákazníky na cloudová řešení a pomocí cloudových produktů a služeb Oracle uspět na tomto stále se zrychlujícím trh. Síť OPN nyní nabízí partnerům nejkomplexnější portfolio cloudových programů, ať už jde o integrované aplikace nebo služby poskytování platformy. Od počátku příštího roku bude v rámci sítě OPN partnerům k dispozici kompletní nabídka PaaS (platforma jako služba) a IaaS (infrastruktura jako služba) stejně jako nově uváděné cloudové aplikace (SaaS). Nové i stávající partnerské programy jsou určeny jak pro distributory, tak i pro prodejce s přidanou hodnotou (VAR). Partnerům se nabízejí atraktivní slevy a marže stejně jako možnost uzavírat se zákazníky víceleté kontrakty.

Partneři mohou snadno začít poskytovat cloudová řešení Oracle pomocí úrovně Cloud Registered. Vstup do tohoto programu je možný až do 31. 5. 2016, přičemž registrace v tomto termínu nevyžaduje žádné členské poplatky. Členové sítě OPN této úrovně budou moci prodávat řešení Oracle Cloud Platform včetně řešení PaaS a IaaS. Získají přístup k platformě OPN Cloud Business Builder, která nabízí podporu prodeje, marketingu, technologická školení i další zdroje, navíc budou moci využívat značky OPN.

Podrobnější informace (v angličtině)
• Oracle PartnerNetwork (OPN)
• Oracle Cloud
• Oracle OpenWorld 2015
• Oracle PartnerNetwork Blog

O konferenci Oracle OpenWorld 2015
Konference Oracle OpenWorld 2015 se letos koná pod heslem „ultimate cloud experience“ (maximální zážitek z cloudu). Představuje komplexní cloudovou nabídku společnosti Oracle včetně integrované sady aplikací a služeb poskytujících platformu a infrastrukturu, dále konvergované systémy a řešení pro jednotlivá odvětví. Tato významná akce přináší tisíce vzdělávacích setkání, ukázek a prezentací stovek partnerů a zákazníků společnosti Oracle z celého světa. Konference Oracle OpenWorld 2015 se koná 25.–29. října v komplexu Moscone Center v San Franciscu. Osobně se jí účastní desetitisíce lidí a miliony ji sledují on-line, aby se seznámily s tím, jak mohou technologie a zkušenosti společnosti Oracle s jednotlivými průmyslovými obory pomoci transformovat jejich podnikání. Podrobnější informace viz hlavní web konference.