Společnost Pure Storage zahajuje novou éru ukládání nestrukturovaných dat s řešením FlashBlade//E 

Společnost Pure Storage® (NYSE: PSTG), průkopník v poskytování nejpokročilejších technologií a služeb v oblasti ukládání dat, představila řešení FlashBlade//E™. Jedná se o škálovatelné úložiště nestrukturovaných dat, které je navrženo tak, aby zvládlo exponenciální růst dat a přitom nabídlo v rámci celého oboru dosud nejvyšší energetickou účinnost. Díky konkurenceschopné pořizovací ceně a mnohem nižším provozním nákladům FlashBlade//E se zákazníci již nemusejí spokojovat s klasickými disky, a to ani při ukládání velkých objemů dat.

Hlavní novinky

Řešení FlashBlade//E přináší lepší způsob, jak efektivně, spolehlivě a udržitelně spravovat rostoucí objem nestrukturovaných dat. Ve své třídě nabízí nejlepší uživatelské zkušenosti a ekonomické parametry, které zákazníkům umožňují eliminovat v datových centrech poslední zbytky klasických pevných disků.

  • Úspory z rozsahu: Řešení FlashBlade//E je k dispozici za méně než 0,20 dolarů za GB dat včetně služeb na 3 roky. Platforma začíná na 4 PB a při dalším škálování poskytuje spolehlivý výkon.
  • Špičková energetická účinnost v rámci celého oboru: FlashBlade//E spotřebovává až 5krát méně energie než diskové systémy, které nahradí. Čím rozsáhlejší systém, tím vyšší je energetická účinnost, což organizacím pomáhá dosahovat stále důležitějších cílů v oblasti udržitelnosti.
  • Jednoduchost, spolehlivost a budoucnost bez odstávek a výpadků: FlashBlade//E je navržen tak, aby se mohl přizpůsobovat aktuálním potřebám a při zvyšování kapacity byl 10-20krát spolehlivější než systémy založené na klasických pevných discích. Řešení lze rozšiřovat bez přerušení provozu nebo nutnosti upgradu pomocí vysokozdvižných vozíků. Díky jednoduchosti, flexibilitě a předvídatelnému výkonu (vše obdobné cloudovým službám) lze řešení FlashBlade//E bez ohledu na rozšiřování také stále snadno spravovat.

Řešení FlashBlade//E bude všeobecně dostupné na konci dubna 2023. Kromě tradičního nákupu budou mít zákazníci možnost nasadit FlashBlade//E i prostřednictvím nové úrovně služeb v rámci předplatného Evergreen//One Storage as-a-Service (STaaS). Tento model přináší platbu na základě skutečné spotřeby a cloudové prostředí kombinované s úrovní kontroly při místním nasazení (on-premises).

Význam pro odvětví jako celek

Předpokládá se, že globálně působící organizace budou do roku 2030 využívat oproti současnosti až desetinásobek nestrukturovaných dat. Pro velkokapacitní a cenově citlivé pracovní zátěže, které jsou v současnosti založeny na úložných řešeních s klasickými pevnými disky, je tento růst neudržitelný.

Systémy založené na diskových úložištích zatěžují IT týmy a rozpočty mnoha podniků, protože jsou náročné na správu, spotřebovávají obrovské množství energie, zabírají velké množství místa a jejich komponenty příliš často selhávají, což způsobuje přerušení provozu a znamená ohrožení cenných dat. To vše v konečném důsledku snižuje i schopnost podniků získávat z dat obchodní hodnotu. Moderní řešení souborových a objektových úložišť jsou sice schopna řešit mnoho z těchto problémů, ale pro velká úložiště nestrukturovaných dat, která jsou citlivá na cenu v přepočtu na objem dat, nebyla vhodnou volbou – až dosud.

Komentáře odborníků

„Díky FlashBlade//E realizujeme naši původní vizi o datovém centru s technologií all-flash. Jsme nadšeni, že úložiště flash můžeme nyní nabídnout i pro pracovní úlohy, kde by to dříve bylo cenově neúnosné. Zákazníkům tak dokážeme poskytnout hlavní výhody řešení Pure, a to při nižších celkových nákladech na vlastnictví než při použití klasických pevných disků,“ uvedla Amy Fowler, viceprezidentka a generální ředitelka divize FlashBlade ve společnosti Pure Storage.

„Vzhledem k tomu, že růst objemu nestrukturovaných dat našich zákazníků se stále zrychluje, existuje poptávka po udržitelnějších a škálovatelnějších úložných řešeních pro každodenní pracovní úlohy. Jsme rádi, že můžeme tuto potřebu uspokojit s řešením FlashBlade//E, které přináší jednoduchost a úsporu energie. Tím je u svých řešení společnost Pure již známa, nové nabídka navíc znamená i pořizovací náklady nižší než v případě klasických diskových řešení,“ dodává Brian Bartell, manažer pro primární úložiště ve společnosti WWT.

„Zatímco výhody technologie flash pro vysoce výkonné pracovní úlohy již byly do značné míry uznány, cena flash omezovala širší vnímání plného potenciálu této technologie. Nicméně potřeba moderní platformy, která by se dokázala přizpůsobit nárůstu nestrukturovaných dat ve velkém měřítku, je zřejmá. Příslib úspornějšího, energeticky účinnějšího a snáze spravovatelného přístupu k běžným pracovním úlohám, který přináší FlashBlade //E, je přesvědčivým argumentem pro opuštění klasických pevných disků,“ vysvětluje Scott Sinclair, Practice Director ve společnosti Enterprise Strategy Group.