Tiskárny Kyocera získaly prestižní cenu Red Dot Award

Mezinárodní prestižní ocenění Red Dot Award v kategorii „Produktový Design“ získaly barevné tiskárny Kyocera FS-C5100DN, FS-C5200DN a FS-C5300DN. Modely, které na český trh dodává společnost Janus, byly navrženy ve studiu Porsche Design v Rakousku.

Ocenění Red Dot Award za kvalitu designu je již přes padesát let každoročně udělováno německým střediskem Design Zentrum Nordrhein Westfalen v jedné z největších a nejvýznamnějších designérských soutěží na světě. Již od roku 1955 hodnotí mezinárodní porota tvořená uznávanými odborníky přihlášené produkty a posuzuje je podle kritérií, jako jsou například stupeň inovace, funkčnost, ergonomie, trvanlivost, snadná uživatelnost či ekologický aspekt.

V letošním roce se soutěže zúčastnilo více než 3 200 produktů ze 49 zemí rozdělených do 17 kategorií. Zařízení Kyocera, která zvítězila v kategorii „Office equipment“, zaujala porotu hlavně inovativním způsobem výroby, vysokou kvalitou zpracování, funkčností a zaměřením na ekologickou udržitelnost.

Tiskárny Kyocera FS-C5100DN, FS-C5200DN a FS-C5300DN nabízí vedle elegantního a kompaktního designu především velmi kvalitní a profesionální barevný tisk. Vysoká kvalita tisku je zaručena díky integrované multibit technologii pro rozlišení 9600 dpi a vylepšenému sférickému toneru, který se získává chemickou cestou, a na rozdíl od klasického drceného toneru mají zrnka menší průměr a jsou zaoblena. Méně tak poškozují povrch obrazového válce a prodlužují tím jeho životnost. Společnost Kyocera dokázala technologii sférického toneru zdokonalit tak, že nyní ještě hladší a jemnější zrnka zaručují ostřejší a jasnější barvy tisknutých dokumentů a obrázků. Stroje jsou dále vybaveny novou vysokorychlostní řídící jednotkou, díky které dokáží poskytnout první výtisk již za 10,5 sekundy a v případě FS-C5300DN dokonce jen za 9 sekund. Rychlost barevného i monochromatického tisku je 21 stran A4 za minutu u modelů FS-C5100DN a FS-C5200DN. U FS-C5300DN je to dokonce až 26 stran za minutu. Již v základu jsou všechny tři modely technicky dobře vybavené. Obsahují duplexní jednotku pro oboustranný tisk, síťové rozhraní, vysokorychlostní připojení USB 2.0, paměť 256 MB, která je rozšiřitelná až na 1,28 GB a podporují IPv6. Nepřetržitý výkon při tisku zase zajišťují objemné vstupní zásobníky papíru, přičemž v případě tiskárny FS-C5100DN se lze kapacitně dostat na 1 400 listů ze 4 zdrojů a u FS-C5200DN a FS-C5300DN lze ve výsledku dosáhnout kapacity až 2 150 listů z 5 zdrojů. Nedílnou součástí tiskáren Kyocera jsou rovněž hlediska ochrany životního prostředí. Tisková pouzdra nových přístrojů neobsahují žádné škodlivé halogeny, jako jsou chlor, fluor, brom a jod a základní deska a rozvody jsou zcela bez olova. Díky unikátní technologii ECOSYS a velmi dlouhé životnosti komponentů, vyžadují tiskárny pouze výměnu toneru, takže odpad spojený s jejich provozem je minimální.

O společnosti Porsche Design Studio
Porsche Design Studio v Zell am See v Rakousku patří v současné době mezi nejuznávanější designérské společnosti v Evropě. Symbolizuje elegantní, nadčasový a nezaměnitelný design a kromě návrhů pro společnosti v oblasti průmyslového a produktového designu se studio specializuje také na oblast luxusních pánských doplňků, kde značka Porsche Design patří mezi absolutní špičku.

O technologii ECOSYS
ECOSYS je unikátní inovativní technologie tisku nabízející extrémně dlouhou životnost, vysokou kvalitu tisku společně s nízkými celkovými náklady na vlastnictví a minimální dopady na životní prostředí. Tato technologie je založena na tiskových válcích z amorfního křemíku s velmi dlouhou životností. Od roku 2002, kdy došlo k fúzi společností Kyocera a Mita, je technologie ECOSYS součástí nejen laserových tiskáren, ale i multifunkčních zařízení.

O společnosti JANUS
Společnost JANUS byla založena v roce 1992 a od svého počátku se výhradně věnuje dovozu a distribuci laserových tiskáren, digitálních kopírek, multifunkčních a velkoformátových zařízení v České republice. Od roku 2001 rozšířila své portfolio služeb o vývoj tiskových řešní a aplikací na míru. Od roku 2007 nabízí vlastní univerzální řešení správy tiskových úloh pod názvem MyQ. Společnost JANUS je držitelem ISO 9001:2000 a ISO 14001:2004. Pro další informace navštivte www.janus.cz.

O společnosti Kyocera
Japonský koncern KYOCERA, založený v roce 1959, nyní s ročním obratem v přepočtu přes 218 miliard korun, zaměstnává více než 63 000 lidí po celém světě. Zabývá se mimo jiné vývojem a výrobou elektronických zařízení, informačního vybavení, telekomunikačního vybavení, polovodičů a špičkových keramických komponent a produktů.