V ERP třídy Byznys přibylo 33 významných vylepšení

logo-jkr-webNěkolik desítek nových funkcí přidali vývojáři společnosti J.K.R. do nové verze ERP třídy Byznys. Mezi 33 hlavními novinkami figuruje rozšíření komunikace s infrastrukturou Datových schránek a s Centrálním systémem účetních informací státu, větší využití možností formátu ISDOC a snadnější tvorba složitých reportů s využitím technologie OLAP. Novinkou je také rozšíření licenční politiky o souběžné licence.

Jednou z největších novinek v ERP systémech třídy Byznys je rozšíření komunikace s datovou schránkou, což poskytuje uživateli možnost jakékoliv doklady okamžitě odeslat rovnou ze systému. Například fakturu ve formátu ISDOC je možné ihned při vystavení nechat zaslat do datové schránky příjemce. Navíc je možné nastavit vzor, jak má export vypadat. Přímo z Byznysu lze zprávy z datové schránky a faktury ve formátu ISDOC také přijímat a ukládat je do datového úložiště. Zprávy tak lze ihned třídit dle jejich povahy, a bez zbytečných prodlev informovat odpovědné osoby. Novinkou je také akceptování faktur s přílohami ve formátu ISDOCx.
V nové verzi byla dále vytvořena komponenta BNet, která přebírá funkce komponent ISDOC a Datové schránky, a mimo jiné rozšiřuje možnosti kryptování elektronických podpisů ve formátu SHA-2.
V rámci řešení Business Inteligence byla do systému zapracována volba pro připojení systému na nástroj MS SQL serveru Report Services, který umožňuje tvorbu složitějších sestav čerpajících z dat OLAP serveru a z databáze ERP systému Byznys. Praktickou novinkou v Byznysu je také zapracování exportu účetních výkazů do souboru XML ve struktuře pro Centrální systém účetních informací státu (CSÚIS).

„Novinkou je také možnost licencování pomocí takzvaných Souběžných licencí, což poskytuje zákazníkovi možnost volby licenční politiky, kdy přístup do systému není kontrolován na počet přiřazených licencí uživatelům systému, nýbrž na počet otevřených formulářů daného modulu pod různými uživateli,“ doplnil Martin Korejs, obchodní manažer společnosti J.K.R.

O společnosti J.K.R.
Společnost J.K.R. je s produkty třídy BYZNYS předním českým dodavatelem podnikových informačních systémů. Byla založena v roce 1991 v Příbrami, dnes má celostátní působnost a kromě příbramské centrály má pobočky v Praze a Teplicích. Také disponuje rozsáhlou sítí smluvních partnerů.
Podnikové informační systémy třídy BYZNYS, které mimo jiné obsahují moduly CRM, Workflow, Business Intelligence, Projektové řízení, využívá v Česku více než 1 200 instalací v nejrůznějších oblastech podnikání. Mezi zákazníky figurují například Canaria Travel, Central Group, Český svaz ledního hokeje, Dopravní podnik města Pardubic, H & H Hotels, Humi Outdoor, Marimex, Ravak, Ryor či Vltava-Labe-Press. Pro další informace navštivte www.jkr.eu.