Agentura Pierre Audoin Consultants označila společnost Logica za jedničku mezi dodavateli služeb řízení aplikací v západní Evropě

Společnost Logica, přední dodavatel služeb v oblasti IT, získala první místo mezi evropskými dodavateli služeb řízení aplikací (Application Management, AM). Agentura Pierre Audoin Consultants (PAC) oznámila, že se společnost Logica umístila na prvním místě v tabulce na základě obratu generovaného ze samotných služeb AM v západní Evropě za rok 2007. Logica tak předběhla své konkurenty, jako jsou Accenture, Capgemini, IBM Global Services či Atos Origin.

Zpráva s názvem Řízení aplikací v Evropě: průvodce pro zákazníky (Applications Management in Europe: a buyer’s guide) přináší přehled AM sektoru v západní Evropě, hodnocení velikosti jednotlivých dodavatelů a seznamy důležitých bodů pro organizace pracující na strategii v oblasti AM. Konzultační společnost PAC definuje AM jako udržování a rozšiřování existujících aplikací, což může zahrnovat i vývojové práce se závazkem splnit dopředu stanovenou úroveň služeb (Service Level Agreements, SLA) na bázi pevně dohodnuté ceny.

Podle zprávy se Logica umístila mezi největšími poskytovateli služeb AM v západní Evropě po nedávných akvizicích ve Francii (Unilog) a skandinávském regionu (WM-Data) a po rozšíření svých globálních kapacit.

Jean-Marc Lazzari, ředitel společnosti Logica pro outsourcing služeb, uvedl: „Jsme rádi, že jsme se v této důležité publikaci věnované trhu AM dostali na první místo. Je to další důkaz toho, že naše strategie budování silnějších vztahů se zákazníky na lokální úrovni s podporou mixu globálních služeb je správná. Souhlasíme s předpovědí agentury PAC, že segment AM zůstane oblastí, kam budou naši klienti investovat i v době zpomalení ekonomiky. Tyto investice totiž nejen dokáží snížit náklady, ale v případě dodavatele jako Logica mohou přinést i přidanou hodnotu pro podnikání.“

K nabídce společnosti Logica v oblasti řízení aplikací patří:

  • Formulace/racionalizace mixu portfolia aplikací
  • Převzetí řízení obchodních aplikací včetně podpory na definované časové období
  • Údržba existujících softwarových aplikací a produktů
  • Rozšiřování těchto softwarových aplikací prostřednictvím vývoje a úprav
  • Implementace a podpora balíků podnikových aplikací, legacy aplikací a aplikací na bázi SOA
  • Testování služeb
  • Vyvíjení softwarových produktů na míru
  • Školení a tréninky

POZNÁMKA PRO EDITORA

O společnosti Logica

Logica je přední světová společnost poskytující služby v oblasti IT, která zaměstnává 39 000 lidí v 36 zemích. Svým zákazníkům poskytuje konzultační služby, systémovou integraci a služby v oblasti outsourcingu IT a firemních procesů. Logica svým zákazníkům umožňuje budovat vedoucí postavení na trhu díky vlastním znalostem jednotlivých odvětví, špičkovým technickým dovednostem a zkušenostem s realizací projektů po celém světě. Logica je kotována na Londýnské burze cenných papírů i na burze Euronext v Amsterdamu (LSE: LOG, Euronext: LOG). Více informací najdete na www.logica.com.

Logica CEE má centrálu v Praze, pobočky v Bratislavě, Brně, Plzni a Budapešti. Společnost realizuje projekty pro nejvýznamnější společnosti a organizace v České republice, na Slovensku, v Maďarsku, Chorvatsku a dalších zemích střední a východní Evropy. Logica byla jako první společnost v České republice a na Slovensku certifikována podle mezinárodních standardů ISO 9001:2000 a TickIT Issue 5.0. Logica je jednou z prvních poradenských a technologických firem na českém trhu, které se podařilo získat certifikát organizace, které dodržuje standardy šetrného chování k životnímu prostředí podle mezinárodní normy EN ISO 14001:2004. Více informací najdete na: www.logica.cz.

O společnosti Pierre Audoin Consultants (PAC)

PAC je globální firma pro výzkum trhu a strategické poradenství v odvětví software a IT služeb (Software and IT Services Industry, SITSI). PAC pomáhá dodavatelům IT, informačním ředitelům, konzultačním a investičním firmám dodávat analytické a poradenské služby zaměřené na širokou paletu otázek týkajících se růstu, technologie, finančních a provozních oblastí.

Naše více než třicetileté působení v evropském regionu spolu s přítomností v USA a zastoupením po celém světě vytváří základ pro poskytování hloubkového poznání lokálních IT trhů – a to kdekoliv. Využíváme strukturovaný metodologický přistup, díky kterému realizujeme každý výzkum efektivně. Každoročně vedeme tisíce výzkumných rozhovorů na straně dodavatelů i zákazníků. Publikujeme širokou škálu všeobecných i zákaznických zpráv zaměřených na trh, včetně našeho populárního programu – SITSI. Současně přinášíme balík služeb v oblasti strategického poradenství a tržního plánování. Našich 160 profesionálů v 16 zastoupeních na všech kontinentech přináší široký rozhled, který může změnit váš byznys. Více informací naleznete na stránce www.pac-online.com.