ARBES bude spolupracovat s Air Bank na dalším vývoji bankovního systému

Air Bank, člen skupiny PPF, uzavřela se společností ARBES Technologies, předním evropským dodavatelem informačních systémů pro finančnictví a bankovnictví, smlouvu o pořízení neomezené licence bankovního řešení ARBES OBS. Důvodem je exkluzivnější a těsnější spolupráce obou společností na dalším vývoji tohoto systému. Air Bank ARBES OBS používá již od svého startu a v současné době s jeho pomocí obsluhuje téměř 70 tisíc klientů.

Air Bank vstoupila na český trh loni v listopadu s převratnou obchodní nabídkou a jednoduchou a přehlednou bankovní politikou. Pro podporu svých inovativních služeb zvolila informační systém ARBES OBS, který umožňuje pružné nastavení a konfiguraci nejmodernějších a zcela unikátních bankovních produktů a poskytuje moderní a intuitivní nástroje uživatelského ovládání.

Po úspěšném startu na českém bankovním trhu se Air Bank rozhodla navázat se společností ARBES Technologies ještě těsnější spolupráci. Díky pořízení neomezené licence bankovního řešení ARBES OBS budou nyní moci obě společnosti exkluzivně a mnohem intenzivněji spolupracovat na dalším vývoji tohoto moderního vícekanálového bankovního systému, který podpoří další růst banky na českém trhu. V současné době má Air Bank již téměř 70 tisíc klientů a nadále roste.

„Po úspěšné implementaci ARBES OBS v Air Bank se znovu potvrdila kvalita a použitelnost našeho bankovního systému a front-endových řešení i z dlouhodobého hlediska. Bankovní systém ARBES OBS je prověřená platforma, která umožňuje neomezený rozvoj moderních funkcionalit a procesů a je připravena obsluhovat případně i bankovní trhy násobně větší, než je ten český,“ uvedl Štěpán Kouba, ředitel divize bankovních systémů ze společnosti ARBES Technologies.

O systému ARBES OBS
Softwarové řešení ARBES OBS představuje moderní bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i komunikačních kanálů, jako jsou internet, e-mail a mobilní telefony, včetně smartphonů. Díky jeho vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokáží spolupracovat s dalšími bankovními systémy.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.