ARBES nasadil úvěrové řešení v Air Bank

Společnost ARBES Technologies, přední evropský dodavatel informačních systémů pro finančnictví a bankovnictví, úspěšně nasadila v Air Bank další součást svého bankovního řešení ARBES OBS. Díky modulu Úvěry začala banka od listopadu letošního roku poskytovat klientům svou inovativní půjčku s odměnou za včasné splácení.

Air Bank patří mezi úspěšné nováčky českého bankovního trhu. Za první rok svého působení získala téměř 80 000 klientů, kterým spravuje přes 28 miliard korun. Její úspěch je založen především na jednoduché poplatkové politice a osobním přístupu k zákazníkům. Unikátní nabídka produktů a služeb, stejně jako všechny obchodní procesy, nacházejí kvalitní podporu v moderních technologiích, především v bankovním řešení ARBES OBS. Nově nasazený modul, který automatizuje agendu poskytování úvěrů, usnadňuje a urychluje vyřizování půjčky na pobočkách i prostřednictvím internetového bankovnictví.

Součástí implementace úvěrového řešení byl rovněž upgrade celého internetového bankovnictví, které je stejně jako samotný bankovní systém ARBES OBS ukázkou nové technologické generace a umožňuje bance významný náskok před konkurencí. Klienti Air Bank přes něj mohou jednoduše realizovat téměř všechny finanční operace bez nutnosti osobní návštěvy kamenné pobočky banky.

„Air Bank je jednoznačně nejmodernější bankou v našem regionu a společnost ARBES Technologies je hrdá na fakt, že se při svém provozu spoléhá především na bankovní řešení ARBES OBS a naše zkušenosti z implementace revolučních systémů pro bankovní back-end i front-end,“ říká Štěpán Kouba, ředitel divize bankovních systémů ze společnosti ARBES Technologies, která ve spolupráci s Air Bank plánuje další rozvoj IT prostředí banky i v budoucích letech.

O systému ARBES OBS
Softwarové řešení ARBES OBS představuje moderní bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i komunikačních kanálů, jako jsou internet, e-mail a mobilní telefony, včetně smartphonů. Díky jeho vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokáží spolupracovat s dalšími bankovními systémy.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.