ARBES partnerem konzultační společnosti Gartner

Společnost ARBES Technologies, přední dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, uzavřela partnerství s mezinárodně uznávanou konzultační společností Gartner. Ve vzájemné spolupráci vidí zejména příležitost pro další rozvoj svých produktů, a to zejména díky podrobné analýze současných tržních trendů i stávající nabídky softwarových řešení. Kromě snahy získat důvěru a renomé na zahraničním trhu chce ARBES Technologies také posílit svou pozici IT dodavatele pro finanční instituce v České republice a nabízet řešení, jež jsou v souladu s mezinárodními standardy a tržními trendy.

Na základě nového partnerství může ARBES Technologies využívat pro své inovační plány nejaktuálnější analýzy trhu, studie, kontinuální monitoring a vývoj trendů, vývoj finančních trhů, postavení konkurence atp., které zpracovávají špičkoví analytici společnosti Gartner po celém světě. Jde o analýzy, které představují statistický průměr všech faktů z trhů po celém světě, a proto je jim přisuzována značná důvěra a míra nezávislosti.

Výsledkem této spolupráce je již první úspěch, který společnost ARBES Technologies slaví s vlastním řešením OBS (Online Banking System), jež se může pochlubit již 20letou historií vývoje a více než 10 instalacemi na trzích České republiky, Slovenska, Kazachstánu, Portugalska a Kapverdských ostrovů. ARBES Technologies se totiž jako jediný český dodavatel dostal v červnovém vydání reportu „Market Share Analysis: Banking Vertical-Specific Software, 2013 by Rajesh Kandaswamy, Vittorio d´Orazio and Jennifer Mazzucca, 4 June 2014“ do oficiálního seznamu mezinárodních dodavatelů bankovních řešení.

„Velmi si tohoto uznání vážíme, a proto se s experty Gartner pouštíme i do další fáze analýz, jejichž cílem je získat zpětnou ke stávajícímu stavu řešení OBS, konzultovat rozvojové plány a získat i cenné informace o potřebách a požadavcích klientů na mezinárodních trzích,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel ARBES Technologies.
Rok 2015 pak ARBES Technologies zaměří další rozvoj svého bankovního řešení a jeho marketingovou strategii na zahraničních trzích.