ARBES podepsal kontrakt na dodávku moderního portálového řešení pro UniCredit Leasing

Společnost ARBES Technologies, přední český tvůrce a dodavatel informačních systémů pro bankovnictví a finančnictví, jež nedávno oslavila třiadvacet let od svého vstupu na trh, podepsala kontrakt na dodávku front-endového portálu a underwritingového řešení pro významnou leasingovou společnost UniCredit Leasing pro český a slovenský trh. Vlastní projekt byl již zahájen v říjnu 2014 s horizontem plného provozu do dvou až tří let.
ARBES Technologies nabízí svá řešení na nejmodernějších technologiích, jež jsou v souladu s mezinárodními standardy a tržními trendy. Nové front-endové řešení bude pokrývat veškeré potřeby front-office aplikací UniCredit Leasingu v České i Slovenské republice. Součástí dodávky bude komplexní řešení pro klienty, dealery, importéry stejně jako řešení pro provozní financování, fleet management. ARBES řešení reflektuje best practices IT, je SOA kompatibilní, horizontálně i vertikálně škálovatelné, což umožní řešení růst s potřebami UniCredit Leasing v čase.

Z technologického hlediska je řešení postaveno na enterprise platformách ARBES Framework, EMC Documentum xCP a Schufa DSS. ARBES Framework v rámci projektu zajistí zejména webový portál pro práci dealerů, importérů a zákazníků UCL, EMC Documentum pak procesní workflow včetně celého schvalování žádostí o finanční služby a DSS Schufa kalkulační a decision engine.

Nové řešení bude pokrývat schvalování úvěrů a leasingu malým a středním podnikům, fyzickým osobám i drobným podnikatelům. Front-endové řešení bude integrováno na back-endové řešení, jehož implementace v rámci UniCredit Leasingu právě probíhá. Technologické spojení těchto řešení je v souladu se strategickým projektem UniCredit Leasing optimalizovat a konsolidovat procesy, zvýšit jejich rychlost a efektivitu přenosu dat pro schvalování financování v uživatelsky přehledném a přívětivém prostředí.

„Nabízíme UniCredit Leasingu moderní, vyspělé a komplexní řešení potřeb leasingové společnosti, které je založeno na robustní architektuře zvolených platforem portálu, uživatelského front-endu, procesního BPM a decision enginu DSS od společnosti Schufa,“ uvedl generální ředitel společnosti ARBES Technologies, Jan Denemark.