ARBES pomáhá Air Bank dobýt český bankovní trh

ARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, nasadil moderní bankovní systém ARBES OBS v nové české bance Air Bank, která zahájila svou činnost v loňském roce na podzim.

Air Bank, člen skupiny PPF, přichází s převratnou obchodní nabídkou, jednoduchou a přehlednou bankovní politikou a moderními nástroji uživatelského ovládání. K realizaci jejích plánů jí pomůže bankovní informační systém ARBES OBS, který umožňuje pružné nastavení a konfiguraci nejmodernějších a zcela unikátních bankovních produktů, díky čemuž banka plánuje rychle získat čelní příčky na českém bankovním trhu.

Softwarová platforma ARBES OBS představuje moderní bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i komunikačních kanálů, jako jsou internet, email a mobilní telefony včetně smartphonů. Díky vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokáží spolupracovat s dalšími bankovními systémy. V rámci projektu je řešení ARBES OBS nasazeno v plném rozsahu a navíc je doplněné o nové funkce.

Systém je možné průběžně rozšiřovat, a to s ohledem na plánovanou expanzi banky. Ta očekává již v průběhu prvního roku fungování zisk prvních 70 000 klientů, do pěti let by jich pak dle plánů banky mělo být až čtvrt milionu.

„Chceme být elegantně jednoduchá a odvážná banka,“ uvedl Erich Čomor, generální ředitel Air Bank a dodal: „Bankovnictví se neobejde bez moderních informačních systémů. Ve společnosti Arbes Technologies jsme našli spolehlivého partnera, jehož softwarové řešení nám umožní realizaci našich strategických plánů, k nimž patří mimo jiné spolehlivé a intuitivní internetové bankovnictví a personalizovaný přístup k našim klientům.“.

Bankovní řešení ARBES OBS je jedním ze strategických produktů společnosti ARBES Technologies s klienty po celém světě. Zkušenosti s vývojem bankovních aplikací ARBES Technologies již úspěšně využil mimo jiné při vývoji přelomového bankovního systému pro eBanku.

Jedná se již o druhou implementaci systému ARBES OBS ve skupině PPF. Prvním bylo jeho úspěšné nasazení v JSC Home Credit Bank v Kazachstánu, které proběhlo v roce 2009. Tento významný projekt prokázal schopnost společnosti ARBES Technologies realizovat rozsáhlý projekt i v méně zmapovaném prostředí.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.