ARBES pomáhá rozvíjet služby spořitelnímu družstvu WPB Capital

ArbesARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, zahájil implementaci bankovního systému ARBES OBS ve společnosti WPB Capital. Jedná se o dalšího zákazníka ze segmentu družstevních záložen, který s pomocí tohoto řešení hodlá rozšířit své stávající služby.

WPB Capital představuje jedno z největších a nejdynamičtějších spořitelních družstev na českém trhu. V souvislosti s plány rozvoje se rozhodlo implementovat nový informační systém, který by v souladu s plány WPB Capital jednak umožnil zákazníkům přístup k účtům pomocí nejmodernějších kanálů vzdáleného bankovnictví, jako jsou internet a SMS Banking, jednak usnadnil expanzi a transformaci v bankovní ústav s bankovní licencí.

Softwarová platforma ARBES OBS představuje moderní bankovní systém, který dokáže pokrýt kompletní bankovní agendu včetně všech Back Office a Front Office operací, podpory vzdálených poboček, generování hlavní účetní knihy i veškerých funkcí pro provoz komunikačních kanálů, jako jsou internet, GSM, email atd. Díky své vícevrstvé architektuře a modulární koncepci lze systém velmi pružně přizpůsobit konkrétním požadavkům zákazníka, takže jej mohou využívat jak různé typy bank, tak poskytovatelé platebních služeb. Jednotlivé moduly navíc dokáží spolupracovat s jakýmkoliv dalším systémem banky.

V rámci projektu bude nejen implementován kompletní rozsah řešení ARBES OBS, ale ve spolupráci s WPB Capital bude systém ARBES OBS navíc rozšířen o nové funkcionality. Systém bude využíván pro nové členy i pro stávající klientskou základnu WPB Capital, která v současnosti čítá zhruba 5 000 zákazníků. S narůstajícím počtem členů spořitelního družstva bude možné systém dále rozšiřovat.

Rutinní provoz systému je naplánován na třetí kvartál roku 2010.

„V budoucnu bychom našim klientům chtěli zajistit kompletní nabídku bankovních služeb. Bankovní řešení od společnosti ARBES jsme vybrali také proto, že plánujeme získání plné bankovní licence,“ uvedl Tibor Kapralčík, zodpovědný za implementaci systému ve společnosti WPB Capital. „Věříme, že nový informační systém nám v tomto směru usnadní realizaci našich strategických plánů,“ dodal.

O společnosti WPB Capital
Společnost WPB Capital patří mezi přední spořitelní družstva na českém trhu. Od svého vzniku roku 1999 se zaměřuje především na privátní klientelu, které se snaží nabídnout alternativu k bankovním produktům a poskytnout finanční služby za výhodnějších podmínek. WPB Capital je zakládajícím členem Asociace družstevních záložen a aktivně pracuje v oblasti rozvoje družstevního bankovnictví v České republice. Více informací naleznete na www.wpb.cz.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemích. Další informace jsou k dispozici na www.Arbes.com.