ARBES Portál: multikanálové bankovnictví nové generace

Společnost ARBES Technologies, přední dodavatel softwarových řešení pro banky a finanční instituce, představila nový komplexní systém pro multikanálové bankovnictví ARBES Portál. S jeho pomocí získávají klienti bank příjemné a intuitivní prostředí pro správu svých financí a investic přes internet či prostřednictvím mobilního zařízení. Banky samotné pak možnost nabízet klientům bankovní produkty i nebankovní produkty a služby na míru.


ARBES Portál na platformě moderních technologií jako JavaScript, Google closure či JAVA Spring přináší prezentaci klientských financí v atraktivní grafické podobě s důrazem na ergonomii celého řešení. Klienti tak mohou využívat různé grafy, personalizace, rychlé platby, aktivní průvodce a další inovativní prvky, které se postupně stávají standardem internetového bankovnictví.

Z výzkumu trhu, exkluzivní studie zadané společnosti ARBES Technologies, která čerpá z analýzy více jak 120 000 příspěvků na sociálních sítích a webových diskuzí vyplývá, že je to právě snadnější vyhledávání a pokročilejší analytika, co uživatelé nejvíce postrádají v rámci internetového bankovnictví nabízeného českými bankami. Studie dále jasně poukazuje na to, že potenciální klienti tuzemského internetového bankovnictví preferují rychlost a možnost obsluhovat své finance prostřednictvím více kanálů, a že samotná forma internetového bankovnictví je pro mnohé z nich jedním z významných důvodů ke změně banky. ARBES Portál je tedy tou správnou odpovědí pro banky, které chtějí mít loajální klienty.

„Finanční instituce mohou nyní díky řešení ARBES Portál nabídnout svým klientům zcela novou a především adekvátní úroveň služeb,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel ARBES Technologies a zároveň dodal: „20 let zkušeností naší společnosti z oblasti Core Banking Systémů a účast na projektech, které měnily historii, jako byla eBanka nebo nedávno Air Bank, nám pomohly vytvořit unikátní integrační platformu, která podporuje všechny druhy bankovních produktů a služeb a umožňuje propojit libovolné systémy banky. Banky tak s naším řešením mohou zcela bez omezení přinášet svým klientům jakékoliv nové produkty rychle, efektivně a levně.“

S ohledem na výše zmíněné tak mezi základní funkcionality řešení ARBES Portál patří přehled a správa účtů a produktů, platební příkazy, kurzovní lístky, platební karty a jejich obsluha, bankovní a investiční produkty, intuitivní správa financí, možnost personalizace nastavení či sofistikované procesování žádostí o nové produkty a v neposlední řadě podpora loyalty programů.

ARBES Portál poskytuje konzistentní nabídku v rámci všech komunikačních kanálů bez nutnosti vývoje speciálních aplikací pro PC, tablety či chytré telefony, nabízí úsporu času a nákladů a zároveň poskytuje vysokou úroveň zabezpečení, která koresponduje s přísnými požadavky mezinárodní legislativy ve finančnictví.