ARBES prohloubil spolupráci se společností itelligence prostřednictvím divize ECM/BPM

V rámci svého strategického rozvoje rozšířila společnost ARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, již před rokem své služby i do oblasti zpracování obsahu a automatizace obchodních procesů. Tyto služby, postavené na vyspělé a osvědčené platformě EMC Documentum, jsou komerčně úspěšné, a proto se jedním z hlavních cílů společnosti stal rozvoj aktivit v této oblasti. Důležitým krokem k jeho naplnění se kromě dalšího vývoje vlastních produktů a služeb stalo převzetí ECM/BPM aktivit společnosti itelligence.

ARBES Technologies tak na základě dohody se společností itelligence převzal v srpnu letošního roku všechny její rozvojové projekty, servisní smlouvy a údržbu pro klienty v oblasti ECM/BPM řešení postavených na technologii ECM Documentum. „Toto převzetí chápeme jako potvrzení naší ambice stát se českou jedničkou v oblasti implementace a podpory řešení pro zpracování a řízení dokumentů a řízení procesů postavených na ECM Documentum,“ uvedl Jan Denemark, generální ředitel ARBES Technologies a dodal: „Aktuálně disponujeme týmem 15 konzultantů a vývojářů této platformy a plánujeme jeho další růst. Ze segmentu finančnictví a bankovnictví se také rozšiřujeme i do dalších odvětví, jako je energetika nebo zdravotnictví.“ Mezi současné klienty, k nimž patří například EQUA Bank a Mediaservis, se nově zařadí i další zvučná jména jako Česká spořitelna, RWE, Česká rafinérská, Ústav pro státní kontrolu veterinárních biopreparátů a léčiv a další.

Společnost itelligence se rozhodla pro předání svých ECM/BPM aktivit zejména s ohledem na strategický plán mateřské společnosti itelligence AG soustředit se na hlavní oblast svých služeb, kterými je systémová integrace a implementace technologie SAP. Tento trend potvrdila společnost itelligence nedávnou akvizicí SAP divize společnosti Software AG v České a Slovenské republice a v Maďarsku. Na projektech ze sféry zpracování obsahu a automatizace obchodních procesů u svých klientů bude nadále spolupracovat se společností ARBES Technologies.