ARBES TOPAS umožní obchodovat na amerických trzích

ARBES Technologies, přední evropský dodavatel softwarových řešení pro bankovnictví a finančnictví, rozšířil svůj systém pro správu portfolií a obchodování na peněžních a kapitálových trzích ARBES TOPAS o obchodování na trzích v USA.

Informační systém ARBES TOPAS využívá téměř 40 makléřských či investičních společností s působností v České republice i v zahraničí. Na základě zvýšeného zájmu zákazníků o obchodování na amerických kapitálových trzích rozšířila společnost ARBES Technologies ARBES TOPAS i o tuto možnost.

V uplynulých měsících úspěšně prošla náročným testováním a certifikačním procesem a stala se certifikovaným partnerem Bank Of America Merrill Lynch. To v praxi znamená, že klienti, kteří používají informační systém ARBES TOPAS, mohou nově obchodovat s cennými papíry i na nejvýznamnějších amerických trzích NYSE, NASDAQ a AMEX.

„Máme radost, že náš systém ARBES TOPAS může pomoci našim klientům expandovat a rozšířit svou působnost i na tyto světově významné trhy, kde se obchodují akcie předních světových společností a vytvářejí se stále nové investiční příležitosti. Náročný certifikační proces, kterým jsme prošli, znovu potvrdil, že ARBES TOPAS splňuje všechna kritéria moderního systému a dokáže poskytnout plnou podporu při tak dynamické činnosti, kterou je obchodování na investičních trzích,“ uvedl Tomáš Denemark, ředitel divize finančních a podnikových systémů ARBES Technologies.

O systému ARBES TOPAS
ARBES TOPAS, který spravuje více než 70 % prostředků kumulovaných v českých investičních fondech, poskytuje svým uživatelům kromě funkcí pro správu investic, účetnictví a obchodování také řadu metod pro oceňování portfolií veřejně obchodovatelných cenných papírů a běžných typů OTC derivátů. Systém archivuje všechny načítané kurzy z renomovaných agenturních zdrojů Reuters nebo Bloomberg. Na základě automatizovaného ocenění je stanovována hodnota majetku (NAV), která následně slouží jako východisko pro řadu navazujících výpočtů (kontrolu limitů v reálném čase, porovnávání výkonnosti portfolií apod.). Řešení je také vybaveno sadou rozhraní pro export a import obchodů, komunikaci s vybranými trhy a bankami, a to buď přímo, nebo pomocí protokolu SWIFT.

O společnosti ARBES Technologies
Společnost ARBES Technologies, tvůrce a dodavatel softwarových systémů, byla založena v roce 1991. Portfolio informačních systémů skupiny ARBES Technologies zahrnuje řešení pro retailové a privátní bankovnictví, správu investičního portfolia, obchodování s cennými papíry, správu a distribuci otevřených podílových fondů, finanční leasing a factoring, CRM a ERP řešení. Skupina ARBES Technologies využívá své silné vývojové základny v Praze a působí v řadě evropských zemí. Další informace jsou k dispozici na www.arbes.com.